Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  osób powołanych do dziedziczenia. Kodeks cywilny przewiduje dwa rodzaje dziedziczenia: dziedziczenie ustawowe oraz dziedziczenie testamentowe. Dziedziczenie na mocy przepisów ustawy zachodzi (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  Kiedy następuje dziedziczenie ustawowe? Dziedziczenie ustawowe ma miejsce w sytuacji gdy, spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu oraz gdy osoby powołane do spadku nie chcą lub nie mogą (...)

 • Dziedziczenie w czasie trwania małżeństwa

  (antyki). wspólność majątkowa małżeńska; dziedziczenie w trakcie trwania wspólności

 • Porada prawna na temat dziedziczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest zachowek?

  : ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). zachowek, swoboda testowania, uprawniony, dziedziczenie, udział spadkowy

 • Majątek wspólny małżonków

  ;. Przedmioty zwykłego urządzenia domowego służące do użytku obojga małżonków nie są objęte wspólnością ustawową, jeżeli zostały nabyte (w tym przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę) (...)

 • Dziedziczenie testamentowe rodzeństwa

  jego ojcu, a zatem 25% spadku po pierwszym spadkodawcy (Pana wujku). dziedziczenie dalszych krewnych, dziedziczenie zstępnych rodzeństwa, dziedziczenie ustawowe, udział spadkowy, zachowek, (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  ustawowego, gdy spadkodawca nie pozostawił testamentu. spadek, dziedziczenie, gospodarstwo rolne, spoadkobierca, spadkodawca

 • Co reguluje prawo spadkowe?

  kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). prawo spadkowe, spadki, dziedziczenie, spadkodawca, spadkobierca

 • Spadek po ojcu

  jedna czwarta całości spadku. Tak więc, w pierwszym kręgu spadkowym jest małżonek i dzieci. Dziedziczenie uprawnionych z pierwszego kręgu wyłącza dziedziczenie uprawnionych z dalszych kręgów

 • Dziedziczenie po zmarłym spadkobiercy

  , udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom (lub dalszym zstępnym, gdy dzieci nie mogą dziedziczyć) w częściach równych. Natomiast gdy dziedziczenie następuje na mocy testamentu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Dziedziczenie

  Rodzice mojego meza przepisali dom tylko na jego siostre, czy moj maz moze odwolac sie od ich decyzji? (apokalis) Jest to zalezne od podzialu pozostalej (...)

 • Podzial po zmarlym ojcu

  Witam, Ojciec pracował przez 8 lat w Wielkiej Brytanii i postanowił się ubezpieczyć w Banku, podczas zakładania konta. W przypadku śmierci lub choroby (...)

 • skomplikowany podzial majatku

  Witam Mamy skomplikowana sytuacje, otoz moj dziadek, nie zyje od 23lat, zyje jego zona czyli moja babcia-sa to rodzice mojego ojca, ktory niestety juz (...)

 • Czy należy się część spadku ?

  Witam Sytuacja wygląda nastepująco: Zmarła siostra mojej matki mieszkająca we Francji. Nie miała dzieci, jej mąż nie żyje. Mogę liczyć na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane