Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Twoje okresy nieskładkowe

  ubezpieczenia społecznego chorobowego lub opiekuńczego i świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu obowiązku ubezpieczenia, pobierania renty chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  sprawowania opieki nie osiągnął przychodu przekraczającego miesięcznie połowę najniższego wynagrodzenia; przypadające przed dniem nabycia prawa do emerytury lub renty okresy niewykonywania pracy, (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy

  wymienionych w lit. b) i c) po ustaniu obowiązku ubezpieczenia, 2) pobierania renty chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie (...)

 • Porada prawna na temat dziedziczenie renty chorobowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie renty chorobowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana stosunków a obowiązek alimentacyjny

  chorobowej. W związku z powyższym, czy osoba alimentowana zmuszona jest poinformować mnie o zmianie swojego statusu materialnego, jak również o ewentualnym czasowym (urlop dziekański) bądź całkowitym

 • Emerytura a zwolnienie lekarskie wójta

  ustawy emerytalnej, zgodnie, z którym prawo do emerytury lub renty ulega zawieszeniu lub świadczenia te ulegają zmniejszeniu w razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej

 • Przejście na emeryturę górniczą po rencie

  górniczej między innymi okres pobierania renty chorobowej (nie wypadkowej) po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub po ustaniu obowiązku

 • Co składa się na majątek osobisty małżonka, który nie podlega podziałowi po ustaniu wspólności majątkowej?

  za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi z powodu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej albo z powodu zwiększenia się jego potrzeb (...)

 • Pozew o obniżenie alimentów na dzieci

  , przebywanie na tzw. bezrobociu z prawem do zasiłku czy też bez takiego prawa, przyznanie świadczenia renty tzw chorobowej. obniżenie, alimenty, dzieci, pozew

 • Prawny obowiązek denuncjacji

  ZUS nie może zgłosić do organu wydającego prawo jazdy faktu istnienia choroby wykluczającej posiadanie prawa jazdy (nie mam na myśli nazwy jednostki chorobowej, na którą cierpi dana osoba)? Czyżby

 • Wcześniejsza emerytura osoby urodzonej przed 1949 r. - opinia prawna

  chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub po ustaniu obowiązku ubezpieczenia społecznego z innego tytułu jest okresem nieskładkowym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Renta chorobowa

  Mój syn ma przyznaną I grupe inwalidzką a nigdy nie pracował , czy należy mu się świadczenie z ZUSu i na jakiej podstawie . (ropzio) też jestem (...)

 • Wcześniejsza emerytura rolnicza

  Witam! Zwracam się do Państwa w imieniu moich rodziców. Czy ojciec mógłby być na rencie chorobowej a mama na wcześniejszej emeryturze rolniczej (...)

 • czy te sprawy są przedawnione czy cos mozna w niej jeszcze zrobic

  MAM pytanie do prawnika sprawa dotyczy doliczenia okresu składkowego do obecnej emerytury: chodzi o pobieranie renty chorobowej z KRUS w latach 96r przez (...)

 • Od kiedy kasa fiskalna?

  Witam! Mam zamiar otworzyć gabinet weterynaryjny i mam w związku z tym kilka pytań. Po pierwsze czy kasę fiskalną muszę już mieć od samego początku (...)

 • komornik cce zajac renste prosze o pomoc :(

  witam jestem chory na cukrzyce ( choroba przewlekla ) dostaje rente z pierwszej grupy chorobowej oraz rente rodzinna po zmarlym ojcu dodam ze te dwie renty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane