Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  przejdzie na jej spadkobierców (na Pana i ewentualnie inne osoby powołane do dziedziczenia po niej). dziedziczenie, spadek, spadkobierca, rachunek bankowy, dziedziczenie rachunku bankowego, (...)

 • Prawo bankowe

  bank działalności, a także zatwierdza projekt statutu banku.2. Zmiana statutu banku wymaga zezwolenia Komisji Nadzoru Bankowego, jeżeli dotyczy spraw wymienionych w Art. 31 ust. 3 oraz uprzywilejowania

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  rachunku bankowego? W przypadku egzekucji z wierzytelności z rachunku bankowego dochodzi do zajęcia praw dłużnika przysługujących mu z umowy rachunku bankowego (także (...)

 • Porada prawna na temat dziedziczenie rachunku bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie rachunku bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy;    2) zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, (...)

 • Dziedziczenie środków na rachunku bankowym

  nie stanowi inaczej, każdy ze współposiadaczy rachunku może dysponować samodzielnie środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku. Jest to tzw. konstrukcja rachunku rozłącznego. (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  blokady albo nieprowadzeniu rachunku podmiotu kwalifikowanego (także w sytuacji, gdy żądanie dotyczy rachunku, który nie jest rachunkiem podmiotu kwalifikowanego; art. 119zv § 4 pkt (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  terytorialnego (rachunek wspólny).Z kolei zgodnie z art. 51a prawa bankowego, w przypadku rachunku wspólnego prowadzonego dla osób fizycznych, o ile umowa rachunku bankowego (...)

 • Lokata w banku a śmierć właściciela

  siostrzenicy nie daje praw do środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się także z następującymi materiałami:Dziedziczenie środków zgromadzonych (...)

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego

  zajęcia rachunku bankowego zgodnie z wnioskiem komornika. Nie może się ograniczyć do częściowego zajęcia rachunku bankowego nawet w sytuacji gdy wiadoma jest mu umowa określająca (...)

 • Elementy umowy rachunku bankowego

  doprowadzić nawet zastosowania środków nadzoru przez Komisję Nadzoru Bankowego. Czy i w jaki sposób umowa rachunku powinna zostać udokumentowana? Dowodem na okoliczność, iż umowa rachunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • LINIA KREDYTOWA W ROR?

  -,,roszczenia wynikające ze stosunku rachunku bankowego, nie dotyczy to roszczeń o zwrot wkładów oszczędnościowych'' - podobno przedaniania się (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego

  Problem dotyczy egzekucji z rachunku bankowego , komornik zajmuje rachunek bankowy, który jednoczesnie obsługuje kredyt w rachunku bieżącym, z umowy (...)

 • Nr konta bankowego za abonament rtv 2011

  Witam , czy ktoś może wie jaki jest nr konta bankowego do wpłat za abonament rtv 2011? Numer konta bankowego jest ustalany indywidualnie dla każdego (...)

 • Dyspozycja bankowa na wypadek śmierci

  Moje pytanie dotyczy dokonania dyspozycji bankowej na wypadek śmierci która wynika z Art. 56 Prawa Bankowego, a majątku wspólnego współmałżonka (...)

 • błędny przelew internetowy

  prosze o pomoc, podczas wypełniania nr rachunku przez internet, klepnełam nie te cyferke co trzeba. Pieniądze przez to nie weszły na konto odbiorcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane