Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po dziadkach a przysposobienie

  adoptowana córka po 1/4 spadku. Jeżeli nastąpiło przysposobienie niepełne, to wujek dziedziczy 1/3, syn ciotki 1/6, a Pytający(a) 1/6 po ciotce i 1/3 po matce.  spadek, dziedziczenie, (...)

 • Wymagania dla dziedziczenia gospodarstwa rolnego

  spełniać żadnych wymogów, by stać się spadkobiercą gospodarstwa rolnego po dziadkach. dziedziczenie gospodarstwa rolnego, spadek, wnuk, gospodarstwo rolne, dziedziczenie

 • Odrzucenie spadku

  spadek, ma teraz dziedziczyć. Oznacza to, że nawet jeśli spadek po ojcu zostanie odrzucony, to i tak dziecko ma prawo do dziedziczenia majątku po rodzicach swojego ojca ( swoich dziadkach).  

 • Porada prawna na temat dziedziczenie po dziadkach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie po dziadkach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  , gdyż dziedziczy zarówno po przysposabiającym, jak i po swoich rodzicach. Przykłady: Osoba X, będąca spadkodawcą, miała małżonka M, dwoje rodzonych dzieci A i B oraz jedno przysposobione (...)

 • Prawo do zachowku i spadku

  siostra. Należy jeszcze rozważyć sprawę dziedziczenia po dziadku. Otóż zmarł on jako pierwsza z wymienionych osób. Po nim dziedziczyła (jeśli nie było testamentu) babcia, ojciec oraz siostra (...)

 • Termin ogłoszenia testamentu

  pozostawiając po sobie testament. W marcu tego roku zmarła babcia, która również pozostawiła po sobie testament. W miesiącu kwietniu tego roku moja mama otrzymała zawiadomienie o tym, że (...)

 • Akty stanu cywilnego w postępowaniu spadkowym

  Moja babcia nie żyje od 20 lat. Dziadek zmarł dwa lata po niej. Do tej pory nie było przeprowadzane postępowanie spadkowe w ogóle. Mój tato mieszka w domu po zmarłych dziadkach i chciałby (...)

 • Podatek od działu spadku

  Razem z mamą i siostrą oddziedziczyłem spadek po ojcu. Głównym składnikiem spadku jest udział w nieruchomości rolnej, który ojciec otrzymał kiedyś po dziadkach. Ojciec pozostawił (...)

 • Czy przedmiot darowizny ma znaczenie dla obliczenia zachowku? - opinia prawna

  dokonana przed mniej niż 10 laty. Natomiast jeżeli siostrzenica Pani dziedziczy po swoich dziadkach, to darowizna zostanie zaliczona bez względu na czas, kiedy została dokonana.   Obdarowany, (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  Kiedy następuje dziedziczenie ustawowe? Dziedziczenie ustawowe ma miejsce w sytuacji gdy, spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu oraz gdy osoby powołane do spadku nie chcą lub nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziedziczenie po dziadkach

  Dzień dobry, moi dziadkowie zmarli 25 lat temu, posiadali wówczas gospodarstwo 8 hektarów wraz z zabudowaniami. Nie pozostawili testamentu, nikomu nie (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • sprawa spadkowa po babci - mieszkanie w spadku - prawo do spadku dzieci/wnuki

  Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. Poniżej przedstawiam sytuację spadkową: Babcia zmarła w styczniu 2008, zostawiła po sobie mieszkanie własnościowe (...)

 • nabycie spadku

  w spadku po dziadkach ja i moj kuzyn otrzymalismy po polowie domu w momencie otwarci testamentu moj kuzyn juz nie zyl czy ktos po nim dziedziczy skoro (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane