Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po dziadkach a przysposobienie

  adoptowana córka po 1/4 spadku. Jeżeli nastąpiło przysposobienie niepełne, to wujek dziedziczy 1/3, syn ciotki 1/6, a Pytający(a) 1/6 po ciotce i 1/3 po matce.  spadek, dziedziczenie, (...)

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  dziedziczenia po krewnych przysposabiającego. Natomiast F może dziedziczyć po stryju, gdyż nie ma prawa dziedziczyć po krewnych przysposabiającego.  Osoba X była przysposobiona (...)

 • Wymagania dla dziedziczenia gospodarstwa rolnego

  spełniać żadnych wymogów, by stać się spadkobiercą gospodarstwa rolnego po dziadkach. dziedziczenie gospodarstwa rolnego, spadek, wnuk, gospodarstwo rolne, dziedziczenie

 • Porada prawna na temat dziedziczenie po dziadkach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie po dziadkach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku

  spadek, ma teraz dziedziczyć. Oznacza to, że nawet jeśli spadek po ojcu zostanie odrzucony, to i tak dziecko ma prawo do dziedziczenia majątku po rodzicach swojego ojca ( swoich dziadkach).  

 • Prawo do zachowku i spadku

  siostra. Należy jeszcze rozważyć sprawę dziedziczenia po dziadku. Otóż zmarł on jako pierwsza z wymienionych osób. Po nim dziedziczyła (jeśli nie było testamentu) babcia, ojciec oraz siostra (...)

 • Termin ogłoszenia testamentu

  pozostawiając po sobie testament. W marcu tego roku zmarła babcia, która również pozostawiła po sobie testament. W miesiącu kwietniu tego roku moja mama otrzymała zawiadomienie o tym, że (...)

 • Akty stanu cywilnego w postępowaniu spadkowym

  Moja babcia nie żyje od 20 lat. Dziadek zmarł dwa lata po niej. Do tej pory nie było przeprowadzane postępowanie spadkowe w ogóle. Mój tato mieszka w domu po zmarłych dziadkach i chciałby (...)

 • Podatek od działu spadku

  Razem z mamą i siostrą oddziedziczyłem spadek po ojcu. Głównym składnikiem spadku jest udział w nieruchomości rolnej, który ojciec otrzymał kiedyś po dziadkach. Ojciec pozostawił (...)

 • Czy przedmiot darowizny ma znaczenie dla obliczenia zachowku? - opinia prawna

  dziedziczy po swoich dziadkach, to darowizna zostanie zaliczona bez względu na czas, kiedy została dokonana.    Obdarowany, który otrzymał darowiznę doliczoną do spadku odpowiada (...)

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  dziedziczą w częściach równych, czyli po 1/5 spadku, a wnuki dziedziczą udziały swoich rodziców: Dwoje wnuków dziedziczy po 1/10 spadku. Troje wnuków dziedziczy po (...)

 • Ostatnie miejsce zamieszkania spakodawcy

  Odziedziczyłem po dziadkach nieruchomość - muszę więc, jak się zorientowałem, złożyć dwa wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, osobno dla każdego z dziadków. Kodeks postępowania cywilnego (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  (na Pana i ewentualnie inne osoby powołane do dziedziczenia po niej). dziedziczenie, spadek, spadkobierca, rachunek bankowy, dziedziczenie rachunku bankowego, dyspozycja wkładem bankowym

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , małżonkowie mogą zawrzeć umowę majątkową małżeńską po dokonaniu podziału majątku wspólnego lub po uzyskaniu przez wierzyciela zabezpieczenia, albo zaspokojenia wierzytelności, (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  dziedziczenie” jest nieprecyzyjne i może być rozumiane w ten sposób, że wartość praw nabytych przez dziedziczenie nie może przekraczać udziału w spadku, albo że nabyte przez dziedziczenie (...)

 • Uregulowanie zaległych spraw spadkowych

  zmarłym mężu. Jest to istotne, gdyż stwierdzenie nabycia spadku po mężu nie może nastąpić, jeśli nie stwierdzono nabycia spadku po teściu i po teściowej. Żona powinna więc skierować (...)

 • Prawo do zasiedzenia nieruchomości

  dziadkach oraz po tych ich spadkobiercach, którzy nie żyją. Na marginesie należy dodać, że po wuju może Pan zaliczyć jego okres posiadania w przypadku, gdy jest Pan spadkobiercą po (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Powołanie zarządcy sukcesyjnego po śmierci przedsiębiorcy, notariusz zgłasza do CEIDG niezwłocznie, nie później niż w następnym dniu roboczym (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  dziedziczy po przysposabiającym na równi z jego dziećmi, a zstępni przysposobionego dziedziczą po przysposabiającym na tych samych zasadach co dalsi zstępni spadkodawcy;  2) przysposobiony (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  to faktu, iż spadkobierca ustawowy, który w umowie z przyszłym spadkodawcą zrzekł się dziedziczenia po nim, może dziedziczyć po tym spadkodawcy na podstawie sporządzonego przez niego (...)

 • Uprawnienia spadkodawcy testamentowego

  analizowanym stanie faktycznym najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie działu spadku po matce a następnie działu spadku po ojcu. dziedziczenie, ustawowe, testamentowe, uprawnieni, (...)

 • Dziedziczenie testamentowe rodzeństwa

  jego ojcu, a zatem 25% spadku po pierwszym spadkodawcy (Pana wujku). dziedziczenie dalszych krewnych, dziedziczenie zstępnych rodzeństwa, dziedziczenie ustawowe, udział spadkowy, (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  dysponentem tego prawa.   Dziedziczenie męża i jego dzieci Jeżeli dokona Pani darowizny tego mieszkania jeszcze za swojego życia, to mieszkanie to nie wejdzie do masy spadkowej. Nie tylko więc (...)

 • Dziedziczenie w czasie trwania małżeństwa

  (antyki). wspólność majątkowa małżeńska; dziedziczenie w trakcie trwania wspólności

 • Prawo spadkowe - Sprawdź co reguluje prawo spadkowe?

  wymagają zatem pojęcia: spadkodawca, spadkobierca, spadek, dziedziczenie. Spadkodawcą jest osoba fizyczna, po której śmierci majątek przechodzi na inne podmioty. Podkreślić należy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziedziczenie po dziadkach

  Dzień dobry, moi dziadkowie zmarli 25 lat temu, posiadali wówczas gospodarstwo 8 hektarów wraz z zabudowaniami. Nie pozostawili testamentu, nikomu nie (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • sprawa spadkowa po babci - mieszkanie w spadku - prawo do spadku dzieci/wnuki

  Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. Poniżej przedstawiam sytuację spadkową: Babcia zmarła w styczniu 2008, zostawiła po sobie mieszkanie własnościowe (...)

 • nabycie spadku

  w spadku po dziadkach ja i moj kuzyn otrzymalismy po polowie domu w momencie otwarci testamentu moj kuzyn juz nie zyl czy ktos po nim dziedziczy skoro (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane