Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  bankowych, 3) udzielanie kredytów, 4) udzielanie i potwierdzanie gwarancji bankowych oraz otwieranie i potwierdzanie akredytyw, 5) emitowanie bankowych papierów wartościowych, 6) przeprowadzanie (...)

 • Zakup mieszkania przed a spłata kredytu po zawarciu małżeństwa - opinia prawna

  lokat bankowych należy przyznać, iż odsetki od lokat bankowych, na których znajdują się środki finansowe stanowiące majątek osobisty małżonka stanowić będą majątek (...)

 • Podmioty, dla których prowadzone są rachunki bankowe

  zawieranie i wykonywanie umów rachunku bankowego. Prowadzenie rachunków bankowych mieści się przecież w pojęciu tzw. czynności bankowych w ścisłym tego słowa znaczeniu, czyli (...)

 • Porada prawna na temat dziedziczenie lokat bankowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie lokat bankowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na jakich zasadach funkcjonuje e-konto?

  ogólnych informacji na temat usług banku (np. oprocentowanie lokat), bądź również na aktywne dokonywanie operacji takich jak przelewy, zakładanie lokat, czy zamawianie czeków. Jaki jest profil

 • Nieterminowe rozpatrzenie reklamacji a szkoda

  odsetki od lokat bankowych, choć możliwe, wydaje się niestety niecelowe z uwagi na niskie oprocentowanie lokat bankowych a także na wysokie koszt oraz czasokres trwania ewentualnej (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia

  prywatnych kont, czy także lokat terminowych? Zasady egzekucji z rachunków bankowych są określone w art. 889-894 kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z przepisami w celu dokonania egzekucji (...)

 • Preferencyjne rozliczenie PIT bez ograniczeń czasowych...

  , dywidend, odsetek od lokat bankowych itp.).  Wyłączenia  Z preferencyjnego sposobu opodatkowania dochodów nie można korzystać w sytuacji, gdy chociażby do jednego z małżonków, (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  odpisy zeznań podatkowych, wyciągi lub wykazy z posiadanych rachunków bankowych, w tym kont i lokat dewizowych, wypisy z rejestrów urzędowych, odpis aktualnych bilansów oraz

 • Fundusze rezerwowe gwarancją wysokości Twojej renty i emerytury

  . Maksymalna kwota wszystkich lokat nadwyżek w jednym banku nie może być wyższa od równowartości w złotych kwoty 150 mln EURO, przeliczonej według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy (...)

 • Rodzaje rachunków bankowych

  Banki mogą prowadzić tytułem przykładu następujące rodzaje rachunków bankowych: rachunki bieżące,   rachunki pomocnicze, rachunki lokat terminowych, rachunki oszczędnościowe (...)

 • Zajęcie lokat bankowych

  związku z tym możliwe jest, aby wierczyciel wskazał jako sposób egzekucji egzekucję z rachunków bankowych, wskazując w jakich bankach dłużnik posiada rachunki. Zgodnie z art. 889 KPC (...)

 • Koniec lokat antybelkowych

  Od 1 kwietnia nie będzie już można uniknąć płacenia podatku od lokat bankowych. Zmiany w Ordynacji Podatkowej, które do tego doprowadzą, dotyczą m.in. zasad zaokrąglania podatku.Dzisiaj wyliczając

 • Informacje o sytuacji sektora finansowego

  lokat ulokowane zostało na terytorium RP, 2,7% w innych krajach UE, a jedynie 0,3% w krajach poza UE). Według danych na dzień 30 września br. łączna wartość wszystkich lokat zakładów (...)

 • Oprocentowanie kredytów bankowych

  oprocentowanie banku musi być wyższe niż oprocentowanie lokat. Bank nie jest bowiem instytucją charytatywną lecz ukierunkowaną na jak największy zysk.   Ustalenie stopy oprocentowania kredytu Oprocentowanie

 • Egzekucja środków z rachunków bankowych

  rachunkach bankowych w jednym czy też w kilku bankach. Ważna jest, wysokość środków zebranych na wyliczonych w przepisie kontach wysokość nie może przekraczać trzykrotnego przeciętnego miesięcznego

 • Podział majątku spadkowego a prawa małżonki zmarłego - opinia prawna

  banków z żądaniem udostępnienia informacji dotyczących posiadanych przez spadkodawcę kont bankowych. Jeżeli na konta bankowych były środki finansowe sąd uwzględni ich wartości w postępowaniu (...)

 • Elementy majątku wspólnego małżonków

  jednak źródłem, z których pochodzą środki pieniężne zgromadzone na rachunkach bankowych jest którykolwiek z elementów majątku osobistego uregulowany w art. 33 kro, należy te środki zaliczyć (...)

 • Debata w PE: Przygotowania do szczytu Rady Europejskiej i kryzys finansowy

  odpowiedzialność instytucji europejskich. KE twierdziła kilkanaście miesięcy temu, że nie ma potrzeby legislacyjnej regulacji gwarancji depozytów i lokat bankowych. Pakiet klimatyczny, (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  w sposób zryczałtowany na zasadach określonych w ustawie (np. od wygranych w grach liczbowych, dywidend, odsetek od lokat bankowych itp.) oraz nie dolicza się dochodów uzyskanych

 • Rachunek bankowy wspólny

  są rachunki lokat terminowych. Zatem, gdy w ustawie jest mowa o rachunku bankowym bez wskazania poszczególnych rodzajów rachunków należy uznać, iż rozumie się przez to także

 • Kiedy i jak małżonkowie mogą wspólnie rozliczyć się z podatku dochodowego?

  sposób zryczałtowany (np. od wygranych w grach liczbowych, dywidend, odsetek od lokat bankowych itp.). Powyższa zasada obliczania podatku ma zastosowanie również wówczas, (...)

 • Wykaz zarobków

  , umowy zlecenie, odsetki z tytułu środków na rachunkach bankowych. Podając odpowiednie kwoty będzie należało napisać czy są to kwoty netto czy brutto. Przychody, które nie mają charakteru (...)

 • Z jakimi kosztami należy się liczyć w postępowaniu sądowo-administracyjnym?

  posiadanych rachunków bankowych, w tym kont i lokat dewizowych, wypisy z rejestrów urzędowych, odpisy aktualnych bilansów, odpisy orzeczeń alimentacyjnych, zaświadczenia o (...)

 • Wszystko o FUS, czyli czym jest i jak funkcjonuje Fundusz Ubezpieczeń Społecznych

  rozdziałów budżetowych oraz wpłat z instytucji zagranicznych, z oprocentowania rachunków bankowych FUS, z lokat dokonywanych w jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego, (...)

 • Zdolność kredytowa

  posiadający środki pieniężne, nie odda posiadanych środków osobie, która nie gwarantuje spłaty kredytu. Środki, które bank przeznacza na kredyty pochodzą najczęściej z lokat bankowych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane