Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  po 1/3 spadku, a wnuki (nie wszystkie, lecz tylko dzieci zmarłego dziecka spadkodawcy) po 1/6 spadku. Po śmierci osoby X do dziedziczenia z ustawy powołani są: małżonek M oraz czworo (...)

 • Zrzeczenie się prawa do spadku

  zachowku po rodzicach. Czy zrzeczenie się przez siostrę prawa do zachowku w formie ugody zabezpieczy moje interesy - tzn uniemożliwi skuteczne roszczenie do rzeczy ruchomych po rodzicach (...)

 • Co odróżnia postępowanie spadkowe, gdy dziedziczenie obejmuje gospodarstwo rolne?- opinia prawna

  stopniowemu łagodzeniu w drodze kolejnych nowelizacji kodeksu cywilnego, tj. kolejno nowel z 1971 r., 1982 r. oraz 1990 r. Z uwagi na fakt, iż spadek po Pana matce w 1978 r. zaś po ojcu 1980 r. (...)

 • Porada prawna na temat dziedziczenie dlugow po rodzicach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie dlugow po rodzicach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Majątek wspólny małżonków

  dziedziczenie” jest nieprecyzyjne i może być rozumiane w ten sposób, że wartość praw nabytych przez dziedziczenie nie może przekraczać udziału w spadku, albo że nabyte przez dziedziczenie (...)

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  swoich krewnych naturalnych; to samo odnosi się do krewnych przysposabiającego. rodzice przysposobionego nie dziedziczą po nim, a zamiast nich po przysposobionym dziedziczy przysposabiający. (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  to faktu, iż spadkobierca ustawowy, który w umowie z przyszłym spadkodawcą zrzekł się dziedziczenia po nim, może dziedziczyć po tym spadkodawcy na podstawie sporządzonego przez niego testamentu. (...)

 • Spadek po rodzicach - mieszkanie własnościowe

  prawo do ich własnościowego mieszkania będzie miało również ich rodzeństwo? Jeśli tak - to co trzeba zrobić aby po ich śmierci tylko my (dzieci) - żebyśmy mieli prawo po równo do ich (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  drugi rodzic po 1/3 spadku pozostałego po tym rodzicu,po drugim z rodziców dziedziczy Pan i Pana brat po 1/2 spadku pozostałego po tym rodzicu.Pozostawałby Pan jedynym (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  Po zmarłym są spadkobiercami: żona, córka i syn. Masą spadkową jest gospodarstwo rolne 1,9h wraz z domem oraz 1/2 posiadłości z domem jako spadek ojca po rodzicach. Powyższa posiadłość, (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  nim, więc nastąpiło dziedziczenie majątku po ojcu na rzecz chorej żony, córki i syna. W skład majątku spadkowego dziedziczonego po ojcu wchodzi też udział w nieruchomości (w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spadek po rodzicach

  Wyrokiem Sądu przyznano mi 1/2 części spadku w całości po zmarłych rodzicach. Na wniosek Urzędu Skarbowego Spóldzielnia Mieszkaniowa wyodrębniła (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Pomocy - spadek

  Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja (...)

 • Dziedziczenie długów po rodzicach

  Witam, mam następujący kłopot, w sumie mamy go całą rodziną. Jedno z moich rodziców od bardzo dawna ma skłonności do popadania w długi. Niestety, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane