Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  związku małżeńskim) otrzymuje spadek po zmarłych rodzicach. Osobami, które mogą po nim dziedziczyć ustawowo są jego dziadkowie. Jeżeli przy życiu są dziadkowie zarówno (...)

 • Zrzeczenie się prawa do spadku

  zachowku po rodzicach. Czy zrzeczenie się przez siostrę prawa do zachowku w formie ugody zabezpieczy moje interesy - tzn uniemożliwi skuteczne roszczenie do rzeczy ruchomych po rodzicach (...)

 • Co odróżnia postępowanie spadkowe, gdy dziedziczenie obejmuje gospodarstwo rolne?- opinia prawna

  stopniowemu łagodzeniu w drodze kolejnych nowelizacji kodeksu cywilnego, tj. kolejno nowel z 1971 r., 1982 r. oraz 1990 r. Z uwagi na fakt, iż spadek po Pana matce w 1978 r. zaś po ojcu 1980 r. (...)

 • Porada prawna na temat dziedziczenie dlugow po rodzicach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dziedziczenie dlugow po rodzicach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Majątek wspólny małżonków

  dziedziczenie” jest nieprecyzyjne i może być rozumiane w ten sposób, że wartość praw nabytych przez dziedziczenie nie może przekraczać udziału w spadku, albo że nabyte przez dziedziczenie (...)

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  swoich krewnych naturalnych; to samo odnosi się do krewnych przysposabiającego. rodzice przysposobionego nie dziedziczą po nim, a zamiast nich po przysposobionym dziedziczy przysposabiający. (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  to faktu, iż spadkobierca ustawowy, który w umowie z przyszłym spadkodawcą zrzekł się dziedziczenia po nim, może dziedziczyć po tym spadkodawcy na podstawie sporządzonego przez niego testamentu. (...)

 • Spadek po rodzicach - mieszkanie własnościowe

  prawo do ich własnościowego mieszkania będzie miało również ich rodzeństwo? Jeśli tak - to co trzeba zrobić aby po ich śmierci tylko my (dzieci) - żebyśmy mieli prawo po równo do ich (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  drugi rodzic po 1/3 spadku pozostałego po tym rodzicu,po drugim z rodziców dziedziczy Pan i Pana brat po 1/2 spadku pozostałego po tym rodzicu.Pozostawałby Pan jedynym (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  Po zmarłym są spadkobiercami: żona, córka i syn. Masą spadkową jest gospodarstwo rolne 1,9h wraz z domem oraz 1/2 posiadłości z domem jako spadek ojca po rodzicach. Powyższa posiadłość, (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  nim, więc nastąpiło dziedziczenie majątku po ojcu na rzecz chorej żony, córki i syna. W skład majątku spadkowego dziedziczonego po ojcu wchodzi też udział w nieruchomości (w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spadek po rodzicach

  Wyrokiem Sądu przyznano mi 1/2 części spadku w całości po zmarłych rodzicach. Na wniosek Urzędu Skarbowego Spóldzielnia Mieszkaniowa wyodrębniła (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Pomocy - spadek

  Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja (...)

 • Dziedziczenie długów po rodzicach

  Witam, mam następujący kłopot, w sumie mamy go całą rodziną. Jedno z moich rodziców od bardzo dawna ma skłonności do popadania w długi. Niestety, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane