Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  małżeńskim, miał pięcioro dzieci, z których dwoje zmarło przed śmiercią spadkodawcy. Jedno z nich miało dwoje, a drugie troje dzieci – wnuków spadkodawcy. Żyjące dzieci (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ; dotyczy także dzieci adoptowanych? Tak, świadczenie przysługuje na takich samych zasadach jak w przypadku dzieci biologicznych.   Gdy dzieci wychowują dziadkowie, czy mogą wystąpić (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  /mc 2.700,00 zł/rok Do liczby dzieci uprawnionych wliczane są tylko te dzieci, na które przysługuje ulga. Przykładowe roczne kwoty odliczeń: jedno dziecko: 1.112,04 zł, dwoje dzieci

 • Porada prawna na temat dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  sprawie bezpieczeństwa dzieci — infolinia Każdy rodzic lub nauczyciel, który chce porozmawiać o problemach dzieci, np. o: agresji i przemocy w szkole lub w domu, cyberprzemocy (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  imieniu małoletniego dziecka odrębne zeznanie, wpisuje imię i nazwisko dziecka oraz podpisuje druk za dziecko w jego imieniu. Dzieci pełnoletnie Dzieci pełnoletnie, które nie skończyły (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  , które są odpowiednie na jego etapie rozwoju. Producenci często wskazują na opakowaniu zalecany wiek, w jakim dzieci powinny się nimi bawić. czy zabawki nie mają małych części. Najmłodsze (...)

 • Uwaga! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie

  przekonanie, że potrafimy zjednać do efektywnej współpracy na rzecz zaspokajania potrzeb dzieci i wypełniania przynależnych dzieciom praw, wszystkich: ludzi, organy władzy publicznej, organizacje

 • Zadzwoń pod 116 111 - konferencja prasowa inaugurująca bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  grudniu tego roku, prowadzona będzie przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z resortami edukacji, polityki społecznej i spraw wewnętrznych oraz mediami i innymi organizacjami pozarządowymi.Źr

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  PESEL, adresy szkół, do których dzieci będą uczęszczać dzieci do września 2018 r., numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie). wpisać nazwę miejscowości, (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  minimalne ustawowe standardy), warunków pobytu dzieci w żłobku i kwalifikacji personelu. Kto ustala warunki przyjmowania dzieci do żłobka?  Warunki przyjmowania dzieci do żłobka (...)

 • Rodzinna piecza zastępcza szansą na drugi dom

  ;w proponuje się przyznanie wspomnianego uprawnienia (5 lub 10 tygodni urlopu) również tym rodzicom, którzy przysposobili starsze dzieci. Rozwiązanie to będzie sprzyjać budowaniu więzi

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Jeżeli kobieta urodziła więcej dzieci przy jednym porodzie, a jedno z dzieci umrze po 8 tygodniu życia, przysługuje jej zasiłek przez okres odpowiedni do liczby pozostałych dzieci, (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , dzieci poniżej 18 lat – akt urodzenia albo dowód osobisty lub paszport, dzieci powyżej 18 lat: dowód osobisty lub paszport, oświadczenie o planowanym terminie ukończenia (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  są zmiany? - "To ustawa o fundamentalnym znaczeniu, która ma na celu ochronę polskich dzieci. Obowiązkiem każdego cywilizowanego państwa jest to, aby otaczać opieką dzieci i gwarantować (...)

 • Dzieci powinny być w rodzinach...

  placówkach opiekuńczo-wychowawczych wciąż umieszczane są małe dzieci, czyli dzieci w wieku poniżej 7 lat. Na koniec 2017 r. stanowiły one ok. 9,1% wszystkich dzieci przebywających (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  liczba dzieci zależy od ich niepełnosprawności (od 1 – w przypadku dzieci z autyzmem, w tym zespołem Aspergera do 16 dzieci – z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu (...)

 • Kawiarenka Przyjazna Dzieciom

  Internet realizowany jest przez NASK i Fundację Dzieci Niczyje od 2005 roku. W ramach projektu podejmowanych jest szereg działań edukacyjnych zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci

 • Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna - informacja rządu w czasie 22. posiedzenia Sejmu

  projektowanych zmian w oświacie jest zapewnienie kształcenia odpowiedniej jakości dla dzieci cudzoziemców, nieznających języka polskiego, dzieci obywateli polskich włączających się (...)

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  dzieci, z tym że w urządzeniach sanitarnych jest zapewniona centralna regulacja mieszania ciepłej wody; jest zapewnione stanowisko do przewijania dzieci; jest zapewnione miejsce do przechowywania (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  wychowujesz jedno dziecko (własne lub przysposobione), 20% - jeśli wychowujesz dwoje dzieci, 30% - jeśli wychowujesz co najmniej troje dzieci, wysokość dofinansowania jest liczona maksymalnie (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Polsce nie pobieram żadnych świadczeń socjalnych, jestem rozwódką i mam na utrzymaniu dwoje dzieci. W zeszłym roku założyłam firmę jednoosobową w Niemczech i tutaj też nie pobieram żadnych (...)

 • Kiedy do przedszkola, a kiedy do szkoły?

  kwietnia 2003 r.; w roku szkolnym 2010/2011 - dzieci 7-letnie urodzone po 1 maja 2003 r. oraz dzieci 6-letnie urodzone między 1 stycznia 2004 r. a 31 sierpnia 2004 r.; w roku szkolnym 2011/2012 - (...)

 • Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  renty. Pamiętaj, że: Do renty rodzinnej mają prawo:  1. dzieci własne, dzieci drugiego małżonka oraz dzieci przysposobione: do ukończenia 16 lat; jeśli się uczą – do (...)

 • Co zrobiło MPiPS, aby zapobiegać przemocy wobec dzieci?

  krzywdzenia dzieci; - podejmowanych działań profilaktycznych na rzecz zmniejszenia zjawiska przemocy wobec dzieci;   Opracowany raport pozwoli na dokonanie oceny sytuacji dzieci krzywdzonych (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  powinien ocenić, czy aby czasami orzeczeniu rozwodu nie stoi na drodze dobro dzieci, przy czym powinien skorzystać z usług biegłego psychologa, powinien mieć na uwadze wiek dzieci, ich dotychczasowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane