Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  , linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu; działka ma dostęp do drogi publicznej; istniejące lub projektowane uzbrojenie działki jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego; działka

 • Umowa przedwstępna na zakup działki budowlanej

  działek, ale jedna działka nigdy nie będzie więcej niż jedną nieruchomością. Działka ewidencyjna to, zgodnie § 9 ust. 1  Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa (...)

 • Zasada dobrego sąsiedztwa

  bezpośrednio graniczących z działką inwestora". Chodzi więc o obszar stanowiący pewną urbanistyczną całość. Kluczowym wydaje się aby sąsiednia działka zabudowana była w sposób (...)

 • Porada prawna na temat działka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat działka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Klasyfikacja działki rolnej zabudowanej domem

  zapoznać się z opinią prawną zatytułowaną Zabudowa siedliskowa oraz z artykułem zatytułowanym Chcesz wybudować dom na działce rolnej? Dowiedz się jak to zrobić działka rolna, odrolnienie, pozwolenie (...)

 • Podział bez wyznaczania drogi

  Była działka 8000m2, nie było planu przestrzennego zagospodarowania na terenie, na którym znajduje się działka, działka miała użytek R, klient sprzedający chciał sprzedać połowę (...)

 • Zakup działki rolnej

  Mam zamiar kupić działkę rolną o powierzchni 1,21 ha. Sprawdziłem hipotekę , działka nie jest obciążona. Podpisałem już wstępną umowę z właścicielem i dałem zaliczkę. Działka podlega (...)

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  przedstawionego stanu faktycznego, w skład majątku wchodzi działka gruntowa, na której posadowiony jest dom, a także mieszkanie. Istotną informacją jest fakt, iż działka gruntu została zakupiona (...)

 • Czym jest działka sąsiednia?

  ujednolicenie zabudowy, czy też sposobu zagospodarowania określonego terenu. Jeżeli tak, to działka położona naprzeciwko należy też do tego terenu. Dlatego też, naszym zdaniem, działka położona (...)

 • Działka budowlana

  działka ma status rolnej . Wokół mej posiadłości otaczające wszystkie działki mają status terenów przeznaczonych pod zabudowę. Chcę by kupiona działka również stała się budowlaną. (...)

 • Budowa na działce siedliskowej

  gminie może znajdować się działka siedliskowa, o ile właściciel działki rolnej prowadzi na niej gospodarstwo rolne. Sama bowiem kwalifikacja gruntów, jako gruntów rolnych nie jest wystarczającą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Niepoinformowanie o faktycznym stanie prawnym działki.

  OPIS SYTUACJI Dnia 29.08.2008 roku, za pośrednictwem Agencji Nieruchomości z którą nawiązaliśmy współpracę, dokonaliśmy podpisania Umowy Przedwstępnej (...)

 • Działka

  Witam, chcę kupić siedlisko o powierzchni ok 0,7 ha z zabudowaniami: domek mieszkalny i 2 budynki gospodarcze. Nie jestem rolnikiem i chciałbym zbudować (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • pomyłka w działkach

  Witam, mam bardzo wielki problem. 12 lat temu był podział działki na 2 części pomiędzy mnie i brata. Niedawno przez przypadek podczas weryfikacji (...)

 • Ile dostanę po rozwodzie?

  Czy działka, którą mężowi zapisała jako darowiznę teściowa- przed ślubem i dom w poźniejszym terminie na niej postawiony, ale już po ślubie- (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane