Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  ich rażącą winą. Postanowienie sądu może zapaść na posiedzeniu niejawnym.   ZWROT KOSZTÓW PROCESU DZIAŁ I. Art. 111.  Art. 112.  Art. 113.  Art. 114.  Art. 115.  Art. 116.     Art. 117. (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  radca prawny ustanowiony w ten sposób ma podjąć czynności poza siedzibą sądu orzekającego, właściwa okręgowa rada adwokacka lub rada okręgowej izby radców prawnych, na wniosek ustanowionego

 • Przekazanie całego spadku jednemu spadkodawcy

  jest dział prawny- poprzez przyznanie mieszkania żonie z obowiązkiem spłat (tego chcielibyśmy raczej uniknąć)? A może jest jeszcze jakiś sposób? Spadkobierca przyjmuje spadek w drodze oświadczenia (...)

 • Porada prawna na temat dział prawny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dział prawny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa prawo czekowe

  albo zapłaty za zabezpieczeniem, według wyboru dłużnika. Art. 81. Na podstawie orzeczenia, uznającego czek za umorzony, można wykonywać wszystkie prawa z czeku. Dział XVIPrzepisy końcowe (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  kapitałowe DZIAŁ III Spółka jawna DZIAŁ I Art. 22. § 1. Spółką jawną jest spółka osobowa, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą, a nie jest inną spółką handlową. (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  , 221-234 i 236 Kodeksu postępowania karnego. Przeprowadzanie poszczególnych dowodów. Przeszukanie Rozdział VII Środki przymusu Dział VI Art. 45. § 1. Policja ma prawo zatrzymać osobę ujętą na (...)

 • Dział spadku a dopuszczenie do współposiadania - opinia prawna

  zostałyby rozstrzygnięte w postępowaniu o dział spadku. Wynika to z przepisów art. 688 k.c. w związku z art. 618 § 1 i § 2 k.c. Dział spadku może nastąpić trojako:1) Przez podział nieruchomości,2) (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  separacji ustają jej skutki.§ 3. Znosząc separację, sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem małżonków. SEPARACJA. DZIAŁ V Art. 61[7]. § 1. Krewnymi w linii (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  , otrzymanych przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych od właściwych władz innych państw lub terytoriów zależnych lub stowarzyszonych przepisy art. 297a stosuje się odpowiednio. DZIAŁ (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku

  . Wystarczy więc, że z wnioskiem o dział spadku wystąpi tylko jeden ze spadkobierców. Od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku pobiera się opłatę stałą w kwocie 50 zł. Od wniosku o dział (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane