Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy rękojmia publicznej wiary ksiąg wieczystych przysługuje w sytuacji prowadzenia dwóch ksiąg wieczystych?

  Istota przedstawionego zagadnienia prawnego sprowadza się do pytania, czy sytuacja, gdy dla tej samej nieruchomości prowadzone są dwie księgi wieczyste, w których ujawnieni są różni (...)

 • Połączenie dwóch działek w jedną

  rejonowego prowadzącego księgi wieczyste o połączenie nieruchomości, dla których urządzone są dwie księgi wieczyste i urządzenie nowej księgi wieczystej. Wniosek (...)

 • przekształcenie 2 mieszkań w jedno

  właściwego miejscowo (dla nieruchomości) sądu rejonowego prowadzącego księgi wieczyste. Od powyższego wniosku pobiera się opłatę stałą w wysokości 60 zł. ksiegi wieczyste, wniosek (...)

 • Opinia prawna na temat dwie księgi wieczyste

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dwie księgi wieczyste, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Akt notarialny dotyczący dwóch nieruchomości

  znajdujące się na dwóch różnych gruntach, tzn. są dwie księgi wieczyste z wpisem o użytkowanie wieczyste przez spółdzielnię, założone w różnych terminach? Objęcie aktem (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  gminy (miasta), numer repertorium księgi wieczystej i numer tomu księgi wieczystej, jeżeli składa się ona z więcej niż jednego tomu, do numeru repertorium księgi wieczystej prowadzonej (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  prawach jawnych z księgi wieczystej Art. 1. 1. Księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. 2. Księgi wieczyste zakłada (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  przedmiotu wywłaszczenia przez podanie oznaczenia nieruchomości według księgi wieczystej lub zbioru dokumentów oraz według katastru nieruchomości;   3) określenie praw podlegających

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  2002r. w sprawie określenia sądów rejonowych prowadzących księgi wieczyste. Jakie dowody przeprowadza sąd w postępowaniu o założeniu księgi wieczystej? W postępowaniu o założenie (...)

 • Wzmianki w księdze wieczystej

  pisma dotyczące nieruchomości. Zgodnie z art. 361 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, każdy może przeglądać księgi wieczyste w obecności pracownika sądu. Akta księgi wieczystej (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  wieczyste dotyczące sposobu korzystania z tej nieruchomości podlegają ujawnieniu w księdze wieczystej. Art. 31. Oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej zabudowanej następuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Długie ale ciekawe!!!!

  Witam Trzy lata temu mój ojciec nabył działkę z domkiem na wsi. Właścicielem działki była spółdzielnia rolnicza. Ojciec dokonał wszelkich formalności, (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • 2 księgi wieczyste na jedno mieszkanie

  mam pytanie dotyczace mojego mieszkania. Zakupiłam mieszkanie własnosciowe na które musiałam pobrac kredyt z banku a ztym wiąże się założenie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • księgi wieczyste

  Interesuje mnie wszystko na temat pracy w Wydziale Hipoteki i Ksiag Wieczystych, zakres obowiązków, zarobki. Czekam na każdą odpowiedź. Pozdrawiam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane