Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  emerytalno-rentowych dla rolników i osób z nimi współpracujących są w znacznym stopniu dotowane z budżetu państwa i budżet państwa jest gwarantem ich wypłaty.Co nowego przewiduje (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawa do "częściowych" emerytur z Francji i Belgii - wyliczonych zgodnie z przepisami tych państw. 5. Zaliczkowa wypłata emerytur Ustalenie prawa do emerytury, szczególnie (...)

 • Zaliczanie okresów ubezpieczenia w KRUS i ZUS

  nałożone przepisami obowiązki przysługują dwie emerytury- z ZUS-u i z KRUS-u. Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Porada prawna na temat dwie emerytury z zus i krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dwie emerytury z zus i krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  i macierzyńskich: właściwa władza: Minister Pracy i Polityki Społecznej, instytucje łącznikowe: centrale ZUS i KRUS, Zakład Emerytalno- Rentowy Ministerstwa Spraw (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  jednolity: Dz. U. 1998 r. Nr 21 poz. 94, dalej: KP) i ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku - o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. z (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  8601).Jak nalezy wypełniać poszczególne rubryki wniosku?W rubryce 01 należy wskazać rodzaj wniosku. Dopuszcza się jednoczesne wskazanie pól w razie potrzeby: 1 i 3, 2 i 3, 2 i (...)

 • Jak ubezpiecza się rolnik w KRUS - opinia prawna

  wniosek. Zgodnie z art. 7 ustawy o ubezpieczeniu rolników, ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu podlega z mocy ustawy rolnik, którego gospodarstwo obejmuje obszar użytków (...)

 • Emerytura osoby ubezpieczonej w KRUS

  Mąż po wielu latach ubezpieczenia w ZUS i po kilku latach pobierania renty z ZUS, jest teraz ubezpieczony w KRUS. Jeśli zdrowie pozwoli to składki ubezpieczenia rolniczego (...)

 • KRUS czy ZUS - opinia prawna

  i nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty albo nie ma ustalonego prawa do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Natomiast ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim (...)

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  składkach KRUS? Czy będę musiała w takiej sytuacji opłacać składki w ZUS-ie? Obowiązujące przepisy pozwalają niektórym rolnikom opłacającym składki KRUS na prowadzenie pozarolniczej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

  Witam! Mam następujący problem. Wygrałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym dotyczącą niewłaściwego naliczenia emerytury. Sąd uznał moją rację i (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane