Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku

  należnego powstaje co do zasady w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę. Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może obniżyć (...)

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  deklaracji za miesiąc, w którym podatnik otrzymał fakturę korygującą. Jeżeli natomiast podatnik nigdy nie dostał faktury korygującej, wówczas powinien ująć skutki korekty w momencie otrzymania (...)

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT

  roku została u niego zagubiona. Czy mogę ten duplikat faktury zaliczyć do kosztów 2005 roku i odliczyć VAT? Z treści pytania zdaje się wynikać, że nie otrzymał Pan oryginału faktury w 2003 (...)

 • Porada prawna na temat duplikat w kpir

  Nie szukaj dłużej informacji na temat duplikat w kpir, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zagubienie faktury a odliczenie VAT

  zasady w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę. Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może obniżyć kwotę podatku należnego (...)

 • Obowiązek wystawienia duplikatu

  jestem w stanie udowodnić, że osoba, od której kupilem nie przekazała mi wszystkich dokumentów. Zgodnie z § 20 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w (...)

 • Uznawanie zagranicznych świadectw szkolnych oraz świadectw maturalnych

  konsularny państwa, w którego systemie edukacji wydano świadectwo, albo konsula Rzeczypospolitej Polskiej urzędującego w państwie, w którego systemie edukacji wydano świadectwo.  Wymienione (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  cudzoziemcach (druk sejmowy nr 1780, art. 4) przewidziano wprowadzenie dodatkowej przesłanki odmowy wydania zezwolenia na pracę, gdy wymagają tego zobowiązania wynikające z postanowień ratyfikowanych umów

 • Przychody z prac budowlanych w Danii

  . Podatek od wartości dodanej w wys. 25% musi rozliczyć w Danii i nie zostanie on ujęty w polskiej ewidencji, natomiast podatek dochodowy od przychodów netto z wykonanych usług musi rozliczyć (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  przesyłane w formie elektronicznej nie wcześniej niż od dnia następującego po dniu, w którym odbiorca faktury dokonał akceptacji. Co się dzieje w przypadku akceptacji w formie (...)

 • Wpisanie w KPiR wystawionych faktur zaliczkowych

  to być jeden wpis, to co należy wpisać w odpowiednich rubrykach KPiR (chodzi o mi generalnie o rubrykę "data" oraz "nr dowodu księgowego")? W podatku od towarów i usług sprawa wygląda (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Laminowanie dokumentów - świadectw itp.

  Witam. Mam takie pytanie. Czy można laminować świadectwa szkolne? Tak się stało, że chciałem sobie zrobić pamiątkę i zalaminowałem sobie świadectwa (...)

 • Duplikat świadectwa pracy

  Witam Jak rozwiązać mój problem ulregło zniszczeniu moje świadectwo pracy i teraz chciałem duplikat uzyskac , ale mój pracodawca nie odbeira telefonów (...)

 • Zgubiłem prawo jazdy za granica

  Od 3 lat mieszkam za granicą, 2 tygodnie temu skradziono mi portfel w którym miałem prawo jazdy, bardzo pilnie potrzebuje duplikatu tego dokumentu, (...)

 • koszty wysyłki w e-handlu

  Czy można zaksięgować w KPiR zbiorczo koszty wysyłki na koniec miesiąca, czy w dniu poniesionych kosztów. Wysyłam codziennie parę paczek nie jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane