Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku

  należnego powstaje co do zasady w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę. Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może obniżyć (...)

 • Odliczenie VAT z duplikatu faktury

  oryginał faktury powinien obniżyć podatek należny o podatek naliczony z niej wynikający w miesiącu, w którym fakturę otrzymał (lub w miesiącu następnym). Późniejsze zagubienie (...)

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  deklaracji za miesiąc, w którym podatnik otrzymał fakturę korygującą. Jeżeli natomiast podatnik nigdy nie dostał faktury korygującej, wówczas powinien ująć skutki korekty w momencie otrzymania (...)

 • Opinia prawna na temat duplikat w kpir

  Nie szukaj dłużej informacji na temat duplikat w kpir, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT

  roku została u niego zagubiona. Czy mogę ten duplikat faktury zaliczyć do kosztów 2005 roku i odliczyć VAT? Z treści pytania zdaje się wynikać, że nie otrzymał Pan oryginału faktury w 2003 (...)

 • Zagubienie faktury a odliczenie VAT

  zasady w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę. Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może obniżyć kwotę podatku należnego (...)

 • Obowiązek wystawienia duplikatu

  jestem w stanie udowodnić, że osoba, od której kupilem nie przekazała mi wszystkich dokumentów. Zgodnie z § 20 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w (...)

 • Uznawanie zagranicznych świadectw szkolnych oraz świadectw maturalnych

  konsularny państwa, w którego systemie edukacji wydano świadectwo, albo konsula Rzeczypospolitej Polskiej urzędującego w państwie, w którego systemie edukacji wydano świadectwo.  Wymienione (...)

 • Limit ryczałtu ewidencjonowanego

  ewidencjonowanych w odniesieniu do przychodów z działalności prowadzonej w spółce. działalność gospodarcza, przychód, ryczałt, zasady ogólne, kpir, spółka, wspólnik, (...)

 • Koszt podatkowy na podstawie duplikatu faktury

  ., a część rozdana w listopadzie 2008r. Faktury - duplikat i korekta zostały zapłacone w listopadzie 2008r. - po otrzymaniu duplikatu faktury i korekty faktury pierwotnej. Faktury zostały (...)

 • Odliczenie podatku naliczonego a kopia faktury

  duplikat faktury) w dniu 14 lutego 2005 r. A zatem prawo do odliczenia powstało w lutym 2005 r. i w rozliczeniu za ten miesiąc powinna Pani odliczyć podatek. Korekty rozliczeń (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Laminowanie dokumentów - świadectw itp.

  Witam. Mam takie pytanie. Czy można laminować świadectwa szkolne? Tak się stało, że chciałem sobie zrobić pamiątkę i zalaminowałem sobie świadectwa (...)

 • Duplikat świadectwa pracy

  Witam Jak rozwiązać mój problem ulregło zniszczeniu moje świadectwo pracy i teraz chciałem duplikat uzyskac , ale mój pracodawca nie odbeira telefonów (...)

 • Zgubiłem prawo jazdy za granica

  Od 3 lat mieszkam za granicą, 2 tygodnie temu skradziono mi portfel w którym miałem prawo jazdy, bardzo pilnie potrzebuje duplikatu tego dokumentu, (...)

 • zaginiony dziennik budowy

  Nie wiem w jaki sposób powinno się rozwiązać poniższy problem. Zmarł kierownik budowy, który był jednocześnie projektantem. U tego człowieka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane