Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do (...)

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku

  , powinien uznać koszt i wpisać fakturę do księgi przychodów i rozchodów w okresie, w którym koszt był poniesiony. Polecamy też: Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur faktura VAT, duplikat (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  lub faktury korygującej. Faktura i faktura korygująca wystawiona ponownie musi dodatkowo zawierać wyraz "DUPLIKAT" oraz datę jej wystawienia. Duplikat faktury i faktury korygującej (...)

 • Porada prawna na temat duplikat faktury a podatek dochodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat duplikat faktury a podatek dochodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  Otrzymaliśmy duplikat korekty faktury VAT dotyczący towarów handlowych. Duplikat korekty faktury jest z 09.03.2006, a faktura z 20.07.2005. Do jakiego okresu zaksięgować tę fakturę? (...)

 • Zagubienie faktury a odliczenie VAT

  widzenia uprawnienia podatnika do odliczenia podatku naliczonego duplikat faktury ma taką samą moc jak jej oryginał. Natomiast, jeśli podatnik otrzymał oryginał faktury, powinien obniżyć (...)

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT

  w tym roku otrzymał Pan jej duplikat. A zatem może Pan odliczyć podatek VAT z tej faktury, gdyż na gruncie podatku VAT obowiązuje zasada, iż podatek naliczony podlega odliczeniu (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  Janowi Kowalskiemu z dniem 5 sierpnia 2005 r. W jaki sposób można przesłać korektę e-faktury, duplikat? Zasadą jest, że faktury korygujące oraz duplikaty faktur do faktur wystawianych (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  faktury. Podstawa prawna: art. 106b ust. 2 ustawy o VAT.  Jednak na żądanie podmiotu publicznego, partner prywatny ma obowiązek wystawienia faktury, jeżeli żądanie zostało zgłoszone w (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), z wyjątkiem sytuacji, (...)

 • Moment uzyskania przychodu z działalności gospodarczej

  bilansowych, otrzymanie zaliczki nie powoduje powstania przychodu. Wystawienie faktury VAT skutkuje ujęciem kwoty netto z faktury na koncie „Rozliczeń międzyokresowych przychodów”, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Niezłożona deklaracja VAT-R

  Witam! Mam następujący problem. Z dniem 1 lutego tego roku rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej( pierwsza działalność), forma opodatkowania (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • podatek od napiwku ?

  hej. zdaje sie ze jeżeli klient daje napiwek kelnerce ktory nie jest wliczony w rachunek to z tego rachunku nie ma się co rozliczać, tylko to lient (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane