Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  ;rych opłaty za usunięcie drzew i krzewów nie trzeba uiszczać. Zgodnie z nowymi regulacjami, nie nalicza się opłat za usunięcie drzew, których obwód pnia mierzony na (...)

 • NIK o ochronie drzew przy inwestycjach w miastach

  NIK niskie wpływy z opłat lub kar za usunięcie drzew świadczą o tym, że wysokość opłat z tego tytułu nie stanowi bariery dla wycinania drzew przez inwestorów. Miejscowe plany zagospodarowania

 • zgoda na wycięcie drzew

  wycinkę drzew określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 13 października 2004 r. w sprawie stawek opłat dla poszczególnych rodzajów i gatunków drzew (Dz.U. 2004 r. (...)

 • Porada prawna na temat drzew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat drzew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  zastąpienia ich innymi drzewami lub krzewami, w liczbie nie mniejszej niż liczba usuwanych drzew lub krzewów. Wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów na obszarach objętych ochroną (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa

  zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów. Opłaty za usunięcie drzew lub krzewów oraz termin ich usunięcia, przesadzenia lub posadzenia innych drzew lub krzewów ustala (...)

 • Usuwanie drzew z nieruchomości

  . 1 powoływanej ustawy władający nieruchomością obowiązani są do utrzymywania we właściwym stanie drzew oraz krzewów rosnących na nieruchomościach będących w ich władaniu. Usunięcie drzew (...)

 • Ochrona Puszczy Białowieskiej

  pożarowego, we wszystkich klasach wieku drzewostanów w nadleśnictwach […]”. Przystąpiono tym samym do usuwania suchych drzew oraz drzew zasiedlonych kornikiem drukarzem na około (...)

 • Usuwanie drzew

  , spółdzielnie mieszkaniowe, usunięcie drzew

 • Usuwanie drzew i krzewów z terenów zabytków

  rejestru parkiem, ogrodem albo inną formą zaprojektowanej zieleni. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.  usuwanie drzew, krzewy, drzewa

 • Trudniej wyciąć drzewo...

  dokonania zgłoszenia.  Usuwanie drzew z prywatnych posesji Nowelizacja zakłada wprowadzenie szczególnych reguł postępowania dotyczących usunięcia drzew, które rosną na nieruchomościach

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycinania i sadzenie drzew

  Witam Moi rodzice dostali z urzędu pozwolenie na wycięcie drzew na swojej dzialce w zamian za to musieli posadzić taką samą ilość drzew na działce (...)

 • wycinanie drzew bez zezwolenia

  Czy na wycięcie drzew owocowych koło domu należy mieć pozwolenie? Jaka kara grozi za wycięcie bez pozwolenia? Na drzewa owocowe nie trzeba mieć pozwolenia. (...)

 • Przymusowa wycinka drzew pod rzekę ?

  Witam, gmina nakazała mi wycinkę drzew pod nowe koryto rzeki, przyszło mi pismo w którym gmina nakazuje wycięcie ok 40 drzew w odległości 2m od (...)

 • Kara za niszczenie drzew na cudzej posesji

  Witam, sprawe już zgłosiłem na policję, czekam na przyjazdy funkcjonariuszy. Sąsiad, 4 świerki na lini naszych posesji, które jednak są zasadzone (...)

 • likwidacja ogródka działkowego

  Od 2001r byłem użytkownikiem działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Na poczatku 2012 nastąpiła likwidacja działki ( reszta ogrodu pozostała nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane