Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania

  podatnik podatku VAT, dokonując sprzedaży opodatkowanej na zasadzie VAT marża jest zobligowany do wykazywania w deklaracji podatkowej VAT-7, jako wartość sprzedaży całą sumę uzyskaną (...)

 • Rolnik agroturysta

  zaś stanowi art. 96 ust. 1 ustawy z o podatku od towarów i usług (VAT), podmioty, o których mowa w art. 15 (tj. podatnicy VAT), są obowiązane przed dniem wykonania pierwszej czynności (...)

 • Definicja budownictwa społecznego umożliwi stosowanie niższego VAT w budownictwie

  niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (druki nr 1928 i 2080)  zwrot VAT w budownicwie, budownictwo społeczne, preferencyjna stawka VAT

 • Porada prawna na temat druki vat-7 interaktywne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki vat-7 interaktywne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumntowanie dziennej sprzedaży

  . nr 219, poz. 1836, ze zm.) Zgodnie z § 3 wskazanego rozporządzenia, zapisy w ewidencji są dokonywane na podstawie: wystawionych faktur VAT (w szczególności faktur VAT marża, faktur (...)

 • Podatkowe preferencje w związku z nawałnicami

  Materiały budowlane dla poszkodowanych w nawałnicach bez VAT Darowizny materiałów budowlanych na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic w sierpniu 2017 r. są opodatkowane 0% stawką VAT

 • Faktura a umowa najmu

  faktury przez wynajmującego nie wywoła więc negatywnych skutków w stosunku do Pana jako podatnika podatku VAT. najem, faktura, pokwitowanie, przekształcenie spółek

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania

  montażu), i pomniejszona o VAT (tylko jeśli podatnik mógł go odliczyć). Uproszczona metoda ustalania wartości początkowej polega na tym, że oblicza się ją jako iloczyn metrów kwadratowych

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DRUK VAT 7(12) DARMOWY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA 2011R

  BEZPŁATNIE DO POBRANIA NA: http://www.isk.infor.pl/druki,51,898,VAT-7.html Witam, chciałam się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć interaktywne nowe (...)

 • Kiedy staje się płatnikiem VAT

  Założyłem wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS i złorzyłem do urzędu skrbowego druki NIP-2 i VAT-R., otrzymałem numer REGON. Od którego (...)

 • Nowe druki vat 7 2011

  Od kiedy należy korzystać z nowych druków VAT 7? Czy jest to obowiązek od 1 stycznia czy może jednak w grę wchodzi okres rozliczeniowy?? Minister (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane