Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potwierdzenie salda jako uznanie długu

  niewłaściwego”. Zdaniem Sądu Najwyższego nie ma znaczenia, czy dłużnik zdaje sobie sprawę ze skutków potwierdzenia salda. Jest jednak ważne, aby potwierdzenie salda dokonane (...)

 • Uznanie salda a wznowienie biegu przedawnienia

  przedmiotowe roszczenie przedawnia się z upływem roku, a po około dwóch latach strony czynności prawnej potwierdzają salda, to nie zmienia to faktu, iż roszczenie jest przedawnione i taki zarzut (...)

 • Konsekwencje potwierdzenia salda

  Czy istnieje obowiązek potwierdzania sald? Jeśli saldo zostało wysłane do potwierdzenia i kontrahent nam nie odesłał, czy to znaczy, że akceptuje kwotę, czy jest określony czas na potwierdzenie salda

 • Porada prawna na temat druki potwierdzenia salda

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki potwierdzenia salda, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  9/95, poz. 120 nie stanowi uznania roszczenia przesłanie wierzycielowi salda przez dłużnika, jeżeli nie zostało ono podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentacji. Po każdej przerwie biegu przedawnienia

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku

  numerze rachunku składkowego, udostępnienie nowych widoków w zakładkach: Salda bieżące, Podział wpłat, modyfikacja widoku zakładki: Należne składki i wpłaty, zmiana nazwy zakładki Salda (...)

 • Termin inwentaryzacji w spółce z o.o.

  konieczność uwzględnienia przychodów i rozchodów danego składnika, które miały miejsce między datą setOstatni( '50' ); inwentaryzacji (w drodze spisu z natury lub potwierdzenia salda) a (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 19 września 2002 r., II CKN 1312/2000),przesłane przez dłużnika wierzycielowi wezwanie do potwierdzenia salda podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania (...)

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  należności, a ewidencjowaniu wzajemnych świadczeń. Kompensata wzajemnych należności i zobowiązań oraz okresowe rozliczanie salda zastępuje wielokrotne i dwustronne rozrachunki. Wprowadzenie okresowych

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ustaleniem salda, chyba że posiadacz wyraził pisemnie zgodę na inny sposób informowania o zmianach stanu rachunku i ustaleniu salda. § 3. Posiadacz rachunku bankowego jest obowiązany (...)

 • Jak uzyskać odpis księgi wieczystej lub zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej?

  , dokumenty do samodzielnego wydruku (nie dotyczy dokumentów o korespondencyjnej formie dostarczenia). Wygenerowane dokumenty dostępne są przez 14 dni, zaś potwierdzenia złożenia wniosku – (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  belgijskiego oraz złożeniu odpowiedniego wniosku, instytucja belgijska wystawi oraz prześle do Polski formularze z serii E-400 (nie są to wnioski o świadczenia rodzinne), w celu potwierdzenia uprawnień (...)

 • Informacja nt. druków RMUA

  kwalifikowanych podpisów.Argumentacja, że druki RMUA są niezbędne np. w służbie zdrowia dla potwierdzenia czy dana osoba (przyszły pacjent) jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, wprowadza (...)

 • Zatrzymali fałszywą agentkę ubezpieczeniową

  kobiety zaczęły się zgłaszać osoby, które chciały wreszcie odebrać oryginalne potwierdzenia zawartych wcześniej umów. Policjanci ustalili, że "agentka" w ten sposób (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  identyfikacyjne nadawcy i odbiorcy transakcji oraz ich numery rachunków; datę, kwotę, walutę, tytuł i opis transakcji;  salda początkowe i końcowe zestawienia.  Powyższe dane są (...)

 • E-składka w 2018 r.

  ; Możesz złożyć do ZUS wniosek o ustalenie salda na Twoim koncie. Informację taką znajdziesz także na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak rozłożyć zaległości na raty? (...)

 • Rachunki oszczędnościowe

  przedawnieniu z upływem lat 10, Małoletni nie jest uprawniony do dokonywania dyspozycji powodujących powstanie tzw. salda debetowego na rachunku, chyba że umowa rachunku oszczędnościowego (potwierdzona (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  towar mógł opuścić magazyn. Gdy firma wysyłała do swych "dłużników" potwierdzenia salda lub wezwania do zapłaty niektórzy z nich odpisywali iż towaru takiego nigdy nie zamawiali (...)

 • Umorzenie zobowiązania z kredytu przez bank

  Kodeks cywilny, zgodnie z którym bank jest obowiązany przy każdej zmianie stanu rachunku bankowego przesyłać jego posiadaczowi wyciąg z tego rachunku z ustaleniem salda. W praktyce kwestia ewidencjonowania

 • Faktura a umowa najmu

  tych ostatnich wypadkach, gdyby ponadto wykorzystane były druki firmowe, można jednak byłoby dopatrzyć się tzw. początku dowodu na piśmie. Pożądane jest, żeby podpis - niekoniecznie czytelny - (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alior bank - problemy z saldem

  W zeszłym miesiącu próbowałam sie wyprosić o dodatkowy limit na koncie, poza faktem, że panie z oddziału wykazały się kompletnym brakiem wiedzy (...)

 • brak potwierdzenie wpłat alimentacyjnych przez wierzyciela

  Witam serdecznie, mam pytanie, a mówiąc mocniej, duży problem. Otóż wierzycielka alimentów nie chce potwierdzać wpłat alimentacyjnych przelanych (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • ile może wynieść kwota alimentów

  Jak w pytaniu jak wysoka może być kwota alimentów jeżeli moje dochody wynoszą 2400 zł netto ( mam jedno dziecko) I znowu to samo; ile mogą mi ZABRAĆ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane