Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  przesłanką formalną zastosowania instytucji urlopu dla poratowania zdrowia.   O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, w (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  urlopu dla poratowania zdrowia. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat. O potrzebie (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  ) orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, wydane przez Pani lekarza, którego wzór określony jest w załączniku do omówionego wyżej rozporządzenia (...)

 • Porada prawna na temat druki o urlop dla poratowania zdrowia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki o urlop dla poratowania zdrowia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  zasadach określonych w odrębnych przepisach. 9. Nauczyciel akademicki nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  staram się o urlop dla poratowania zdrowia. W uczelni macierzystej nie było problemu z uzyskaniem zaświadczenia o spełnianiu wymogów ustawy \"Prawo o szkolnictwie (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za rok 2003 i w jakim wymiarze? Za rok 2002 pozostało mi zaległe 2 dni, czy także mogę je odebrać? Bardzo (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  jest zatrudniony, potwierdzającego prawo do ubiegania się o urlop dla poratowania zdrowia. W celu wydania orzeczenia o stanie zdrowia lekarz przeprowadza osobiście (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  , a jeśli umowa uległa już rozwiązaniu o przywróceniu do pracy na poprzednich warunkach albo o odszkodowaniu. Urlop dla poratowania zdrowia. Uprawnienia emerytalne. Nauczycielowi (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  uczniami. Urlop wypoczynkowy i urlop dla poratowania zdrowia Określono wymiar i termin udzielenia urlopu wypoczynkowego nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze w (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a pełnienie funkcji kuratora społecznego

  Czy w czasie urlopu dla poratowania zdrowia można pełnić funkcje kuratora społecznego? W pierwszej kolejności należy odnieść się do regulacji Karty nauczyciela w kwestii urlopu dla (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  ;udzielania nauczycielom urlopu dla poratowania zdrowiaUrlop dla poratowania zdrowia będzie udzielany nauczycielowi w celu leczenia choroby zagrażającej (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych

  to, że dyrektor szkoły będzie miał więcej czasu na konsultacje oraz rozmowy z rodzicami i uczniami. Urlop wypoczynkowy i urlop dla poratowania zdrowia Określono wymiar i (...)

 • Karta Nauczyciela

  odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 1, egzaminu, o którym mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2, lub może się ubiegać o akceptację komisji, o (...)

 • Działalność zarobkowa nauczyciela

  nauczyciela z urlopu dla poratowania zdrowia nie ma znaczenia moment nawiązania odrębnego stosunku prawnego, będącego dla nauczyciela źródłem  dodatkowego dochodu, a jedynie (...)

 • Kolejny urlop dla poratowania zdrowia

  . nauczyciele, Karta Nauczyciela, urlop dla poratowania zdrowia, kolejny

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu dla poratowania (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  wypłacane dla celów regeneracji zdrowia takiego nauczyciela? Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo (...)

 • Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia

  pracy (Dz. U. Nr 42, poz. 257). Źródło: www.men.gov.pl podwyżki wynagrodzeń, nauczyciele, urlop dla poratowania zdrowia, wynagrodzenie, płaca

 • Emerytura nauczycielska

  - od sierpnia 1984 do lutego 1985 (5 miesięcy) b/ urlop macierzyński/wychowawczy - od sierpnia 1991 do sierpnia 1992 (12 miesięcy) c/ dwukrotnie roczny urlop dla poratowania zdrowia (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  zdrowotnej dla szkół wyższych bądź w przychodni akademickiej. Uprawnienie do urlopu dla poratowania zdrowia będzie istniało w opisanej wyżej treści 31 sierpnia 2006 r na podstawie (...)

 • Urlop zdrowotny nauczyciela

  obecnie działalności gospodarczej. urlop zdrowotny, urlop dla poratowania zdrowia, ochrona zdrowia nauczycieli, działalność gospodarcza

 • Trzynastka a urlop na poratowanie zdrowia

  30.06.2007 przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia (tzw. urlop zdrowotny). Czy za okres przebywania na ww. urlopie dla poratowania zdrowia w 2006 roku (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a zarobkowanie

  dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej. W przypadku stwierdzenia, że w okresie urlopu dla poratowania (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  poratowania zdrowia może zatem wykonywać zlecenia czy umówione dzieło na podstawie umów cywilnoprawnych, o ile nie jest to prowadzenie działalności gospodarczej. urlop dla (...)

 • Praca na urlopie zdrowotnym

  dla poratowania zdrowia przez ubezpieczonego. Nie ma jednak gwarancji, że uzyska Pan niniejsze informacje, ponieważ dane zgromadzone na koncie ubezpieczonego podlegają ochronie danych osobowych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane