Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie do sądu w sprawie umorzenia składek

  Wniosłam do ZUS wniosek o umorzenie zaległych składek, zakład jednak odmówił. Zamierzam odwołać się do sądu. Czy jednocześnie mogę wnieść do ZUS wniosek o rozłożenie (...)

 • Umorzenie zaległości wobec ZUS

  ? Tak, istnieje możliwość umorzenia bądź rozłożenia na raty zaległości wobec ZUS, przewiduje to sama ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z jej artykułem 28 należności z (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  powództwo o zmianę zapisów w karcie wypadku celem uznania wypadku za wypadek przy pracy. Jednakże ZUS nie jest takim orzeczeniem związany. praca, wypadek, wypadek przy pracy, odszkodowanie, ZUS, (...)

 • Porada prawna na temat druki o umorzenie zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki o umorzenie zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność konkubiny za alimenty

  umorzenie zaległości do ZUS-u Fundusz alimentacyjny. ZUS przesłał pismo do mojego partnera z zawiadomieniem, iż w związku z informacją od komornika sądowego o konkubinacie, chcą (...)

 • Od 1 stycznia 2013 roku u lekarza wystarczy dowód osobisty

  sytuacji wszystko będzie zależało od tego, czy składający oświadczenie wiedział o tym czy też nie posiadał takiej wiedzy. Jeśli w chwili składania oświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu, (...)

 • Wniosek o rozłożenie zaległych składek ubezpieczeniowych nazleżnych ZUS na raty

  ? Wniosek o umorzenie lub rozłożenie spłaty należności za nieopłacone składki na raty należy złożyć w oddziale lub inspektoracie ZUS prowadzącym rozliczenia danego podmiotu. (...)

 • Imienne raporty do ZUS - kasy chorych

  wystawić nowe druki? Na podstawie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, płatnik składek ma obowiązek przekazywania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych imiennych raportów miesięcznych (...)

 • Informacja nt. druków RMUA

  LewiatanWarszawa, 3 czerwca 2009 r.  Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, pracownik, składki ZUS, druki RMUA

 • Umorzenie i rozłożenie na raty zaległości do ZUS

  Mam zaległości wobec ZUS (składki), czy jest jakaś szansa by wystąpić o umorzenie ich lub rozłożenie na raty? W jakim trybie i na jakich warunkach można to zrobić? Zasady rozkładania (...)

 • Umorzenie zaległości z tytułu nienależnego świadczenia z ZUS

  umorzenie zaległości z tytułu nienależnie pobranych świadczeń – właściwą drogą jest wystosowanie prośby o odstąpienie od zawrotu tychże świadczeń. umorzenie, ZUS, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ZUS 18 tyś zł za zaległe składki - czy coś się da zrobić ?

  Mam Pytanie mój ojciec jest zatrudniony w pewnej firmie od 20 lat ma(miał) też firmę, w której przestał robić cokolwiek 6 lat temu nie zawiesił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane