Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  niewykonywania pracy lub działalności w okresie pobierania zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, świadczenia rehabilitacyjnego albo odbywania ćwiczeń wojskowych, przy ustalaniu podstawy wymiaru (...)

 • Kiedy dostaniemy zaświadczenie lekarskie?

  zasiłku chorobowego na okres nie dłuższy niż 3 miesiące oraz nie występuje już z wnioskiem o przedłużenie okresu zasiłkowego.   Przy zmianie płatnika zasiłku… Według (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  zdecydujemy się dalej pracować? Przeciętnie przedłużenie okresu pracy o rok, i opóźnienie o rok przejścia na emeryturę powoduje wzrost świadczenia o ok. 8 proc. O (...)

 • Porada prawna na temat druki o przedłużenie zasiłku chorobowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki o przedłużenie zasiłku chorobowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  . Emerytura z urzędu nie może być niższa od pobieranej dotychczas renty.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (t.j. (...)

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby

  to okres, przez który możliwe jest pobieranie zasiłku chorobowego (gdy nie chodzi o gruźlicę). Jeżeli więc Pana choroba trwa już więcej czas wskazany powyżej, to pracodawca prawidłowo (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  wystosować wniosek o przerwania urlopu bezpłatnego lub o przedłużenie tego urlopu, jednakże zgoda na taką ewentualność zależy wyłącznie od swobodnej decyzji pracodawcy (czyli może, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  zasiłku chorobowym z tytułu ubezpieczenia chorobowego, to przysługiwał Panu zasiłek w wysokości 80% podstawy wymiaru. Zatem jeśli dojdzie do ustalenia, że to był wypadek przy pracy, to może (...)

 • Kasacja od orzeczenia sądu II instancji

  niezależnie od wartości przedmiotu zaskarżenia w sprawach o przyznanie i o wstrzymanie emerytury lub renty oraz o objęcie obowiązkiem ubezpieczenia społecznego. Sprawa przeciwko ZUS o (...)

 • Ciąża w trakcie zwolnienia chorobowego

  . Jeśli niezdolność do pracy przypada w okresie ciąży to zasiłek chorobowy wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku. ciąża, choroba, zwolnienie chorobowe, długość, okres, przedłużenie, maksymalny

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Wpowiedzenie z winy pracodawcy

  Po 6-ciu latach przerwy w pracy(urlop wychowawczy) po powrocie do pracy na drugi dzień otrzymałam wypowiedzenie z zachowaniem 3 miesięcznego okresu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane