Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  taki obowiązek w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego;  nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych;  są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad (...)

 • Jak potwierdzić tożsamość smartfonem?

  przekraczania granicy.Jeśli chcesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą telefonu komórkowego w urzędzie, skorzystaj z mDowodu Osobistego (tj. „dowodu przez komórkę”).Z (...)

 • Zmiany w Ordynacji podatkowej na 2007 rok

  , dwustronnego i wielostronnego), a nie tylko krajowego. Wydłuży się okres obowiązywania porozumień w sprawach ustalenia cen transakcyjnych - z 3 lat do 5 lat. Zgodnie z nowymi przepisami, termin

 • Porada prawna na temat druki do op��at za korzystanie z cyfrowego polsatu do pobrania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki do op��at za korzystanie z cyfrowego polsatu do pobrania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Europa w bezpiecznym ruchu

  tys. osób w latach 2020–2030, przyczyniając się tym samym do zrealizowania długoterminowego celu UE, jakim jest ograniczenie do niemal zerowej liczby ofiar śmiertelnych i ciężko (...)

 • Roam like at home na wakacje

  okres 5 lat, obniżanie limitów opłat za przesył danych, z 7,7 EUR za GB (od 15 czerwca 2017 r.) do 6 EUR za GB (od 1 stycznia 2018 r.), 4,5 EUR za GB (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu.

  może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też nie. Odnosząc (...)

 • Zmiany dla pracodawców na 2019 r.

  systemu informatycznego do bramki UBD i korzystanie z tego kanału komunikacji. Informacje techniczne, które dotyczą działania wersji testowej UBD znajdziesz w zakładce e-Deklaracje/Do (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu

  ;wprzez odcięcie wody, prądu, gazu, itp., w związku z czym wnosi do sadu o zobowiązanie go do ichdopełnienia. Natomiast Pan jako pozwany, będzie musiał wykazać, że poprzez zapewnienie (...)

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości

  6-2511/05/DO). Występuje w tym przypadku tylko zakaz prowadzenia egzekucji z innych środków czy innych przedmiotów niż przedmiot hipoteki/ zastawu. Nadpłaty wraz z ich oprocentowaniem (...)

 • Zasady umarzania kredytów studenckich

  społecznej o spełnianiu przesłanek uzasadniających korzystanie ze świadczeń z systemu pomocy społecznej, informacje o innych uzyskiwanych dochodach (np. renty socjalne, rodzinne, z tytułu (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  zalega z opłatami za media za conajmniej 2 miesiące, jeśli oddaje w używanie przedmiot najmu osobie trzeciej bez zgody wynajmującego, najemca będzie zalegał z opłatami czynszu (...)

 • Telekomy do sądu

  kilkaset zł) za zdjęcie blokady karty SIM w trakcie trwania umowy - jej usunięcie umożliwia konsumentowi korzystanie z usług innych operatorów. Zdaniem Prezes UOKiK brak jest podstaw (...)

 • eYouGuide - nowy przewodnik Komisji Europejskiej po "cyfrowych prawach" konsumenta

  obowiązują na stronach internetowych z oznaczeniem ".eu " . W odróżnieniu do stron ".com" lub ".net", strony z adresem zakończonym na ".eu", muszą (...)

 • Jakich wierzytelności nie obejmuje postępowanie układowe? - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  podatkowych Do grupy zobowiązań publicznoprawnych nie można zaliczyć m.in. opłat z tytułu wieczystego użytkowania jako należności o charakterze cywilnoprawnym. Należności z tytułu (...)

 • Podatkowe preferencje w związku z nawałnicami

  osób fizycznych – kopię (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) odpowiedniej części kwestionariusza rodzinnego wywiadu środowiskowego sporządzonego przez ośrodek pomocy (...)

 • Sprzedaż alkoholu a wspólnota mieszkaniowa

  domowemu przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym (art. 16 ust. 1 u.w.l.). Za równoznaczne uważa się zachowania (...)

 • Prawa autorskie - pola eksploatacji

  pól eksploatacji, które są znane w chwili jej zawarcia. W odpowiedzi na zadane przez Pana pytania pomocne będzie odniesienie się do tez z komentarza „Prawo autorskie i prawa

 • Dobrowolnie albo 100 tys. zł kary

  przedsiębiorcy mają obowiązek informowania Prezesa UOKiK w przypadku, kiedy korzystanie z produktu wprowadzonego przez nich na rynek może wiązać się dla konsumenta z niebezpieczeństwem. (...)

 • Zasądzenie na rzecz uprawnionego alimentów z datą wsteczną

  , za czas ubiegły poszukiwane być mogą jedynie w przypadkach wyjątkowych, gdy strona uprawniona do alimentów napotkała przeszkody w ich dochodzeniu i zniewolona była uciekać się do (...)

 • Druga szansa dla dłużnika

  różnią się od siebie. Ich cechą wspólną jest sądowy tryb postępowania. Pliki do pobrania: Zarządzanie domowymi finansami a korzystanie z kredytów i pożyczek (...)

 • Istota umowy pożyczki jako umowy dwustronnie zobowiązującej

  charakterem do użyczenia (por. art. 710) - albo odpłatny. Jest tak wtedy, gdy dający zastrzegł wynagrodzenie za korzystanie z kapitału w postaci odsetek (także odsetek pobieranych (...)

 • Termin wniesienia opłaty za sprzedaż alkoholu

  opisie stanu faktycznego, to 31 stycznia 2009 r. Zgodnie z art. 11[1] ust. 7 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, opłatę za korzystanie z zezwolenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Cyfrowy Polsta nęka mailami

  Witam serdecznie, Od kilku miesięcy otrzymuję maile od Cyfrowego Polsatu z wezwaniem do uregulowania zadłużenia. Straszą mie też, że jeśli tego (...)

 • Wynajem usługi Cyfrowego polsatu !! osoba nie płaci !!

  Witam mam problem wynajmuje osobie usługe cyfrowego polsatu (internet + telewizja) spisaliśmy umowe między sobą że ta osoba będzie mi płaciła za (...)

 • Dojazd do bloku

  Witam Nie wiem czy dobrze trafiłam, jeśli nie to i tak mam nadzieję, że ktoś zaradzi. Mieszkam w małym miescie w bloku.Kilka lat temu został zamknięty (...)

 • Wynagrodzenie bez podatku

  Witam, potrzebuję numery paragrafów dotyczące nie odprowadzenia podatku za wynagrodznie pracownika przez pracodawcę. Chciałbym złożyć na niego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane