Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  dokonanie opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, wydanego przez gminę; posiadanie tytułu prawnego do korzystania z lokalu, stanowiącego (...)

 • SOKiK oddalił odwołanie Cyfrowego Polsatu

  CP. W dniu 26 maja 2014 r. przed Sądem Okręgowym Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) miała miejsce rozprawa z odwołania Cyfrowego Polsatu S.A. (dalej CP) od decyzji Prezesa (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  . U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.), z tym że rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem następuje z końcem semestru. Art. 129. 1. Wykonywanie przez nauczyciela (...)

 • Porada prawna na temat druki do opłat za korzystanie z cyfrowego polsatu do pobrania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki do opłat za korzystanie z cyfrowego polsatu do pobrania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  powyżej 1,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali lub dochodów uzyskanych z handlu tymi wyrobami; zwolnieniem objęte są jednak dochody jednostek (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  Narodowej do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej decyzja Nr 503/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie utworzenia Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej ustawa (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  podstawę wpisu do księgi wieczystej.5.  W rozliczeniu opłaty adiacenckiej lub zaległości z tego tytułu, osoba zobowiązana do jej wniesienia może przenieść na rzecz gminy, za (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  , uwzględniając koszty związane z jej wydaniem i dystrybucją.8. Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  : złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego; wydanie z depozytu przedmiotu świadczenia 1000 zł od wniosku o zatwierdzenie tabeli wynagrodzeń za korzystanie z (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  przychód, kosztem uzyskania przychodów z ich odpłatnego zbycia, z uwzględnieniem aktualizacji zgodnie z odrębnymi przepisami, jest:  1) wartość przychodu określonego (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  . 23f ust. 1 pkt 2. 2. Do sumy opłat, o której mowa w ust. 1, nie zalicza się: 1) płatności na rzecz finansującego za świadczenia dodatkowe, o ile są one wyodrębnione z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane