Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  powodów piśmiennictwo zalicza: niestaranne (nieprawidłowe) prowadzenie ksiąg, brak zaufania do prowadzenia spraw spółki, odmowę wydania bilansu rocznego, potrzebę wyjaśnienia (...)

 • Uprawnienia likwidatora i wartość zbywcza

  księgowej, a w pasywach nie uwzględnia się kapitału zakładowego, gdyż celem tego bilansu, inaczej niż zwykłego bilansu rocznego, nie jest zamknięcie roku obrotowego i przygotowanie (...)

 • Termin złożenia bilansu w spółce z o.o.

  zaoferowało nam zbadanie bilansu za ten nieszczęsny 2008 rok i skorygowanie błędów, które naszym zdaniem pojawią się z winy niekompetencji poprzedniego biura. Jaki jest termin złożenia w Sądzie (...)

 • Porada prawna na temat druki bilansu rocznego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki bilansu rocznego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nawet bez PIT, zeznanie trzeba złożyć

  zdrowotnych ZUS udzieli jedynie w swoim oddziale, i to na podstawie wcześniej złożonego przez nas wniosku. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, mogą wystarczyć miesięczne druki ZUS RMUA (...)

 • Sprawy dotyczące bilansu rocznego

  Sprawa dotyczy bilansu rocznego sp. z o.o. Bilans powinna podpisać między innymi osoba, która zajmowała się tymi rozliczeniami w danym roku rozliczeniowym. Co w sytuacji, gdy nie było żadnych

 • Sprawozdanie Zarządu z działalności spółki

  ustawą, nie przekroczyły co najmniej dwóch z następujących trzech wielkości: a) 17 000 000 zł – w przypadku sumy aktywów bilansu na koniec roku obrotowego, b) 34 000 000 zł – (...)

 • Czysty zysk w spółce

  . Pojęcie to funkcjonowało pod rządami kodeksu handlowego, zgodnie z którym wspólnicy mieli prawo do czystego zysku, wynikającego z rocznego bilansu, jeżeli w myśl umowy spółki czysty zysk (...)

 • Rozwiązanie spółki z o.o. z powodów przewidzianych w umowie spółki - opinia prawna

  podkreślić, że osiągnięcie straty lub zysku jest tylko zdarzeniem ekonomicznym, które nie może być zmienione w wyniku zatwierdzenie bądź odmowy zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. (...)

 • Wypłata dywidendy z kapitału rezerwowego

  spółka powstała w ciągu roku poprzedzającego lub obejmować okres kolejnych dwunastu miesięcy, zgodnie z umową spółki). Uchwała jest niezależnym elementem od sporządzenia bilansu. Oba te elementy (...)

 • Badanie rocznego sprawozdania finansowego

  aktywów bilansu na koniec roku obrotowego stanowiła równowartość w walucie polskiej co najmniej 2 500 000 euro,  przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane