Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  podatku. Najszerszą znajdziemy w ustawie o PIT, konkretnie w art. 21 tego dokumentu. - Jako wolne od podatku wymieniono w nim m.in.: niektóre rodzaje odszkodowań, świadczenia (...)

 • Rządowy projekt zmiany ustawy o kontroli skarbowej oraz Ordynacji podatkowej

  albo postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe. Nie tu zatem już warunku prawomocnego zakończenia postępowania karnego albo postępowania w sprawach o (...)

 • Ubezpieczenie osoby współpracującej

  lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia podatku (...), stanowi dochód (...), po odliczeniu kwot składek określonych w ustawie z dnia 13 października (...)

 • Opinia prawna na temat druki ZUS zeznania świadków o pracy w gospodarstwie rodziców

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druki ZUS zeznania świadków o pracy w gospodarstwie rodziców, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  przez pracodawcę. Jest tu mowa o takiej sytuacji, gdy np. w rozliczeniu za poprzedni rok podatnik odliczył od dochodu darowiznę, która w tym roku została mu zwrócona więc musi jej wysokość (...)

 • Odpowiedzialność konkubiny za alimenty

  umorzenie zaległości do ZUS-u Fundusz alimentacyjny. ZUS przesłał pismo do mojego partnera z zawiadomieniem, iż w związku z informacją od komornika sądowego o konkubinacie, chcą (...)

 • Obowiązek ubezpieczenia osoby współpracującej

  ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z innych tytułów, jest obejmowana ubezpieczeniami tylko z tytułu stosunku pracy, umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, (...)

 • Emerytura ZUS a KRUS

  Kobieta 60-letnia przepracowała 10 lat, dodatkowo ma zaliczone 3 lata nieskładkowe i 7 lat opłacania KRUS. Czy taki staż pracy można zaliczyć jako 20 lat pracy do emerytury w ZUS? (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  pracę) zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad: dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, (...)

 • Koniec wypełniania PIT-ów? Raczej nie

  w tym zakresie swoje rozliczenie. Większy problem może być w przypadku wspólnych rozliczeń - czy to razem z dziećmi czy z małżonkiem. Do tego przed wypełnieniem zeznania fiskus musiałby (...)

 • Podział majątku po rozwodzie

  w skład majątku wspólnego. Fakt ten może zostać uwzględniony przy nierównym podziale majątku wspólnego małżonków. Ustawa o ochronie danych osobowych nie chroni Pani męża. Wycenie podlega (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane