Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  wysokości przyznanej emerytury w danym roku (odcinek emerytury lub decyzja o przyznaniu albo waloryzacji emerytury), oświadczenie o posiadaniu uprawnień do zwolnienia z opłat RTV, formularz (...)

 • Oświadczenie o zwolnieniu z abonamentu RTV

  Formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV dostępny w każdym urzędzie pocztowym, a także oświadczenie o posiadaniu uprawnień do zwolnienia z abonamentu (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  formularz, na którym oświadczą, że są uprawnione do zwolnienia. Szczegółowy opis niezbędnych dokumentów znajdziesz w artykule: Kto jest zwolniony z abonamentu RTV. (...)

 • Porada prawna na temat druk zwolnienie z abonamentu rtv formularz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk zwolnienie z abonamentu rtv formularz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  z opłat abonamentowych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Kto jest zwolniony z abonamentu RTV? Od opłat RTV zwolnione są m.in. osoby: zaliczane do I grupy inwalidów, (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  Obowiązująca Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje możliwość zwolnienia niektórych osób z obowiązku płacenia abonamentu RTV. Aby skorzystać z takiego przywileju, (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  skorzystania z ulgi. Zobacz także artykuł: Zwolnienie z abonamentu RTV.   Osoby niepełnosprawne  Na zwolnienie z obowiązku uiszczenia opłaty abonamentowej (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  . Oznacza to, że 2 mln 692 tys. 440 gospodarstw domowych nie wywiązywało się z tego obowiązku. Abonament miał zniknąć Kwestia zmian w ustawie dotyczącej opłat abonamentu RTV jest dyskutowana (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  , radiomagnetofon lub wieża stereo z radiem. Kto jest zwolniony z abonamentu? Ustawa o opłatach abonamentowych wymienia również grupy osób, które w ogóle nie musza (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  stereo z radiem. Zwolnienie z abonamentu Bezrobotni, inwalidzi czy emeryci po ukończeniu 60. roku życia nie mają obowiązku płacenia za oglądanie telewizji i słuchanie radia. (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  .); ustawa z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 137); ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. poz. 1947, (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  nie podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT  Poz. Symbol PKWiU Nazwa towaru (grupy towarów) Wyroby (złom) z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali 1 ex

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV

  do korzystania ze świadczeń pieniężnych z tytułu ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej b) spełniające kryteria dochodowe, określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 (...)

 • Kolejne zmiany w abonamencie RTV

  Senatorowie z Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt zmian w ustawie o opłatach abonamentowych, który ułatwi życie starszym abonentom. Aktualnie ustawa przewiduje zwolnienie z (...)

 • Zwolnienie od opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Kto jest zwolniony od obowiązku opłacania abonamentu RTV? Obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych

  od czynności cywilnoprawnych określa ustawa z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2016 r., poz. 223, z późn. zm.). Wybory Szereg uprawnień (...)

 • Druk upoważnienia do wykonywania kontroli abonamentu RTV

  Rozporządzenie Ministra Administracji I Cyfryzacji z dnia 10 września 2013 r. w sprawie kontroli wykonywania obowiązków związanych z opłatami abonamentowymi wraz ze wzorem druku upoważnienia (...)

 • Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

  inwalidów lub b) całkowitej niezdolności do pracy, na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z ówczesną treścią art. 5 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  skorzystać albo z wyjazdu albo z zajęć. Jak i gdzie można otrzymać wsparcie? Informacje o warunkach otrzymania pomocy rodzice uzyskają w urzędzie gminy. Zasiłek losowy dostanie każde dziecko (...)

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  . Zgłoszenie SD-Z2 dotyczy ściśle określonej, aktualnie przekazanej darowizny. darowizna, SD-Z2, podatek, zgłoszenie, zwolnienie podatkowe

 • Kto może odzyskać zwolnienie z podatku od spadków i darowizn dla najbliższych?

  zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zob.: Zwolnienia z podatku od spadków i darowiznZgodnie z wprowadzonym  art. 4a ust. 1 pkt 1,  osoby, które złożyły

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  ci mogą ponownie skorzystać z wyłączenia z WNT, jeżeli zawiadomią pisemnie naczelnika urzędu skarbowego o rezygnacji z opodatkowania przed początkiem miesiąca, w którym rezygnują (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ;wnież związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania podatku związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane