Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oświata po zmianach

  (druk nr 247) z dnia 06 lutego 2008 r. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 248) z dnia 08 lutego 2008 r. Mundurki (...)

 • Kodeks pracy

  wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Jeżeli rozwiązano umowę o pracę, zawartą na czas określony albo na czas wykonania określonej pracy, odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia (...)

 • Projekt zmian w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji

  pory wynosi ona trzydziestokrotność przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Projekt zakłada sprowadzenie jej do dziesięciokrotności przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Taka obniżka (...)

 • Porada prawna na temat druk zmiana wynagrodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk zmiana wynagrodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  zapobiec tego typu sytuacjom jako najniższy „próg" wynagrodzenia zaproponowano 80% podstawy, tj. w wysokości wynagrodzenia jakie otrzymują obecnie zawodowe rodziny zastępcze (...)

 • Jakie wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło przysługuje przyjmującemu zamówienie?

  , aby kontrahent miał obowiązek w każdym takim wypadku zapłaty wynagrodzenia według nowych cen lub stawek. Żądanie znacznie wyższego wynagrodzenia niż przewidywano to w chwili zawierania umowy (...)

 • Wypłata renty niezależna od zarobków!?

  osiąga przychód wyższy niż 70 % przeciętnego wynagrodzenia, ale nieprzekraczający 130 % tego wynagrodzenia. Jeżeli zarabia powyżej 130 % przeciętnego wynagrodzenia, to prawo do emerytury (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  uzyskiwanego przez podatnika obrotu i kwot podatku należnego (...). Wbrew uzasadnieniu do nowelizacji zmiana ta nie ma jedynie charakteru uściślającego i doprecyzowującego. Nowy zapis oznaczać będzie (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  próbą oceny praktycznych skutków dla pracodawców i pracowników. Michał Włodarczykradca prawnye-prawnik.pl elastyczny, czas, pracy, praca, czas, zmiana, nowelizacja,

 • Planowane zmiany w prawie pracy

  pracownik świadczy pracę, ale także czas, w którym pracownik był gotów świadczyć pracę.Podstawa prawna: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy (sejmowy druk nr 430) (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  wynagrodzenia Składniki wynagrodzenia nauczyciela Wynagrodzenie nauczycieli składa się z: wynagrodzenia zasadniczego, dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Umowa o pracę -miejsce pracy

  Witam Jestem przedstawicielem handlowym zatrudnionym na umowę o pracę na czas nie określony od 5 lat. Mam do obsługi teren 3 województw więc często (...)

 • podpisanie pustej umowy

  Zawarłem umowę o pracę na okres, pracodawca do dziś nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę za przepracowanych kilka dni w sierpniu, a mamy już (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane