Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna a podatek

  powodu niezłożenia w terminie formularza SD-Z1 pisaliśmy niedawno: Podatek od spadku a zwolnienie zwolnienie, brat, zgłoszenie darowizny, formularz SD-Z1,

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  spadkobiercy. Zgłoszenia SD-Z1 składają wszyscy spadkobiercy, którzy spełniają wymagania do skorzystania zwolnienia z podatku na mocy art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej przez osobę zaliczoną do I lub II grupy podatkowej, jeżeli spełnia łącznie następujące warunki: spółdzielcze (...)

 • Opinia prawna na temat druk zgłoszenia darowizny do us SD-Z2

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk zgłoszenia darowizny do us SD-Z2, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  ręki do ręki. Teraz mój brat chciałby mi dać np. 20 000 zł, wykonałby to przelewem ze swojego na moje konto, a ja wypełniłbym stosowny druk zgłoszenia SD-Z2 do urzędu (...)

 • Darowizna od rodziców

  złożyłam w Urzędzie Skarbowym druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US stwierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, (...)

 • Darowizna pieniężna dla córki

  Skarbowego druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US twierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również darowizna (...)

 • Darowizna żonie w kilku przelewach

  oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym.Zatem co do zasady małżonkowie mogą udzielać sobie darowizn dowolnej wysokości, przy czy jeśli darowizny w okresie ostatnich 5 lat przekroczyły (...)

 • Darowizna gotówki dla brata

  również zastanowić, czy nie obniżyć darowizny do kwoty 9.637 zł, tak by nie było konieczne dokonywanie zgłoszenia. Polecamy także artykuł: Zmiany w podatku od spadków i darowizn (...)

 • Darowizna na rzecz dzieci

  spełnienia przyrzeczonego świadczenia (na przykład dokonania przelewu na konto). Co do zasady podatek od udzielonej darowizny jest naliczany po przekroczeniu przez kwotę darowizny (lub (...)

 • Darowizna dla syna.

  skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia dokonania darowiznyzgłoszenia należy dokonać na formularzu SD-Z2 2. udokumentuje otrzymanie środków pieniężnych dowodem przekazania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pytanie o druk SD-Z2

  Witam. Pytanie dotyczy druku SD-Z2. Miesiąc temu brat przepisał na mnie notarialnie swoją nieruchomość, notariusz wysłał kopię aktu notarialnego (...)

 • formularz SD-Z2

  Dwaj bracia i matka dziedziczą po ojcu.Składając formularz SD-Z2 w Urzędzie Skarbowym trzeba podać wartość spadku, co zrobić gdy każdy poda inną (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)

 • Darowizna pieniężna - podatek

  Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną (...)

 • Powstanie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn

  Mój ojciec zmarł w grudniu 2011 roku, zostawił testament, w którym do całości spadku powołał mnie. Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku złożyłam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane