Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U. z 2003 r. poz. 514, z późn. zm.) – niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, osoby, które pobierają (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  wynagrodzenia. Natomiast nie jest zupełnie wykluczone, iż sąd uznałby świadczenie pracodawcy za zgodne z zasadami współżycia społecznego, a w związku z tym, że nie można żądać zwrotu (...)

 • Ordynacja podatkowa do gruntownej nowelizacji...

  podatkowej, która ujawniła nieprawidłowości co do wywiązywania się przez kontrolowanego z obowiązków wynikających z prawa podatkowego, a podatnik nie złożył korygującej deklaracji (...)

 • Porada prawna na temat druk z-06

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk z-06, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek wypełnienia druku ZUS Z-3

  Rozwiązałem umowę z pracownikiem w dniu 26.08r. - ostatnim dniu świadczenia pracy. Pracownik podpisał rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z tym dniem - więc został zgodnie z przepisami

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  – wypełniasz, jeśli starasz się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem, Z-15B – wypełniasz, jeśli starasz się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  wysokości. Nadmienię, że ZUS poprosił o korektę druku Z-9 z wyliczeniem podstawy zasiłku licząc od grudnia w tył sześć miesięcy. Początkowo druk Z-9 został złożony z (...)

 • Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego

  w decyzji ZUS? Kluczowy w Pana sytuacji jest moment rozwiązania stosunku pracy. Zgodnie z art. 46 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

 • Zaświadczenie o zarobkach -druk RP7 dla pracownika

  pracowników. Pracownik który był u nas zatrudniony w latach 1998 – 2002 chce od męża uzyskać druk RP7. Czy po 7 latach teraz kiedy firma nie istnieje mąż ma obowiązek wystawić pracownikowi (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  spotkania z Polakami, którzy przyjechali na zaproszenie szefowej rządu do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z różnych zakątków Polski. Szefowa rządu podkreśliła, (...)

 • Oświata po zmianach

  (druk nr 247) z dnia 06 lutego 2008 r. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 248) z dnia 08 lutego 2008 (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  ;regokolwiek z państw członkowskich powinieneś uzgodnić terminy niezbędnych dla dializ lub tlenoterapii z wybraną placówką służby zdrowia w państwie, które zamierzasz odwiedzić. (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  przyznawana jest renciście, który osiągnął wiek uprawniający do emerytury. Emeryturę przyznaje się od dnia osiągnięcia przez rencistę wieku uprawniającego do emerytury, a w przypadku, gdy wypłata (...)

 • Poczta Polska straci monopol, ale jeszcze nie teraz

  . Wypełniając zatem PIT za rok 2012 na ostatnią chwilę jedynie druk nadania z Poczty Polskiej poświadczy, że wysłaliśmy zeznanie na czas. Tak samo będzie np. z mandatami za przekroczenie (...)

 • Od dziś niższy zasiłek pogrzebowy

  wystarczy natomiast na skromny pogrzeb w zwykłej trumnie, z jednym wieńcem i bez dodatkowej oprawy. Obniżony zasiłek wprowadza nowela ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej (Dz.U. (...)

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  . Wydłużenie terminu na składanie deklaracji na podatek od nieruchomości z 15 stycznia do 31 stycznia danego roku (ułatwi to przedsiębiorcom należyte wywiązanie się z tego obowiązku, także (...)

 • Stanowisko Rządu wobec zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej

  o zakładach opieki zdrowotnej (druk nr 284) i do poselskiego projektu ustawy - przepisy wprowadzające ustawy z zakresu ochrony zdrowia (druk nr 294).Zdaniem Rządu zaproponowane w projektach

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy będą przetwarzane w systemie teleinformatycznym. Będą one pochodziły z informacji przekazywanych przez pracodawcę lub cudzoziemca oraz z domniemań ustawowych przewidzianych w art. 88z (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  .); ustawa z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 137); ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. poz. 1947, (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Zmiany w ubezpieczeniach społecznych

  zdrowotnego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.Warto zwrócić uwagę, że możliwa jest sytuacja, w której za osobę prowadzącą działalność gospodarczą opłacane są nadal składki (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  , wskazanie terapeutyczne. Pamiętaj, że:  Większość leków ma swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują różnicy terapeutycznej.   Podstawa prawna: ustawa z dnia (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  opieki sprawowanej nad chorym dzieckiem w wieku do 2 lat. Jeżeli chodzi o druk L$, na którym lekarz wypisuje zwolnienie lekarskie, to niczym nie różni się ten druk od zwolnienia od wykonywania (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  , musza być zgłoszeni do urzędu skarbowego na formularzu UPL-1. Formularz UPL1 musi być podpisany zgodnie z reprezentacją spółki wynikającą z KRS. Zaletą rozwiązania jest brak (...)

 • Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego

  pozbawienia wolności. Z omówiona zmianą w zakresie środków zabezpieczających wiąże się również przepis ustawy (art. 13), który w odniesieniu do czynów popełnionych po wejściu w życie noweli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Druk SD- Z2

  Witam ! Mam następujący problem nie mogę nigdzie znaleźć aktualnego druku SD- Z2 dotyczącego zgłoszenia spadku. Można ten druk znaleźć gdzieś (...)

 • druk Z-06 a osoba na całorocznym urlopie

  Czy sprawozdanie Z-06 (podczas obliczania przeciętnej liczby osób zatrudnionych) wliczamy osoby będące cały rok na urlopie wychowawczym? Nie , u (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zaświadczenie o zarobkach przy wniesieniu pozwu o rzwód

  Mam pytanie? jak forme ma mieć zaświadczenie o zarobkach - osby wnoszącej pozew o rozwód bez orzekania o winie, czy jest jakis specjalny druk, i gdzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane