Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • NBP będzie zbierał dane od podmiotów innych niż banki?

  o zmianie ustawy o Narodowym Banku Polskim oraz ustawy - Prawo dewizowe (sejmowy druk nr 1620) dane, informacje, NBP, EBC, statystyka, banki, finanse, system monetarny, polityka pieniężna, GUS

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  , a wysokość składki 35,53 zł miesięcznie,Dla wolontariuszy podstawa wymiaru składki wynosi 849 zł, zaś wysokość składki 72,17 zł miesięcznie. Podstawa prawna:Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. (...)

 • Propozycje zmian w systemie ubezpieczeń społecznych oraz w ustawie o emeryturach i rentach z FUS

  przesunięcie ich do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Osoby te stracą prawo do emerytury kapitałowej, lecz będą mogły skorzystać z systemu przejściowego, zgodnie z którym ich świadczenie (...)

 • Porada prawna na temat druk z-06 gus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk z-06 gus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powszechny spis rolny w 2020 r.

  mogli zweryfikować tożsamość rachmistrza spisowego korzystając z informacji zamieszczonych na stronie internetowej GUS i stronach internetowych urzędów statystycznych, a także telefonicznie (...)

 • Rząd planuje w 2010 r. powszechny spis rolny

  komisarze spisowi).Źródło: www.premier.gov.pl Podstawa:Rządowy projekt ustawy o powszechnym spisie rolnym 2010 r., przedłożony przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (sejmowy druk nr (...)

 • Projekt ustawy o nabywaniu własności lokali mieszkalnych przez najemców byłych mieszkań zakładowych

  przedsiębiorstwa państwowe budynków z lokalami mieszkalnymi wynajętymi pracownikom tych przedsiębiorstw. Tymczasem zgodnie z ustawą o zasadach zbywania zakładowych budynków mieszkalnych przez (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  , wypłat z tytułu udziału w zysku do podziału lub z nadwyżki bilansowej w spółdzielniach do przeciętnej liczby zatrudnionych w danym okresie; po wyeliminowaniu osób wykonujących (...)

 • Uproszczenie trybu naliczania składek zdrowotnych u przedsiębiorców

  składek.Podstawa:Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (sejmowy druk nr 1458) odprowadzaniem składek na powszechne ubezpieczenie

 • NIK i GUS zacieśniają współpracę

  ;tce GUS do zaopiniowania kilku programów przyszłorocznych kontroli związanych z ustaleniem poziomu zadłużenia państwa. [Źródło: NIK.gov.pl] nik, gus, współpraca

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U. z 2003 r. poz. 514, z późn. zm.) – niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, osoby, które pobierają (...)

 • Ordynacja podatkowa do gruntownej nowelizacji...

  podatkowej, która ujawniła nieprawidłowości co do wywiązywania się przez kontrolowanego z obowiązków wynikających z prawa podatkowego, a podatnik nie złożył korygującej deklaracji (...)

 • NIK zacieśnia współpracę z GUS

  wykonania zadań publicznych przez samorządy terytorialne. Podczas spotkania ustalono, że NIK zaprosi wkrótce GUS do zaopiniowania kilku programów przyszłorocznych kontroli związanych z ustaleniem (...)

 • Podwyżka czynszu za lokal użytkowy

  by ewentualnie powołać się na Art. 3571 kodeksu cywilnego, z którego wynika, iż: Jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  jednostki organizacyjne, druk KRS-WE - wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podlegający wpisowi do rejestru, druk KRS-WH - sposób powstania podmiotu, druk (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Waloryzacja czynszu w umowie najmu

  przecież wynajmującemu, a nie najemcy, i to pierwszy z tych podmiotów ustala wysokość czynszu. Niedookreślenie przez strony z jakiego okresu należy brać pod uwagę dany wskaźnik może (...)

 • Baza danych klientów

  bazy liczy około 50000 rekordów z danymi, w tym 45000 firm oraz 5000 z danymi osób fizycznych. Baza wykorzystywana jest do akcji reklamowych, wysyłki listów i telefonicznych. Czy istnieje konieczność

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  a druga stawką 8%, to roczne obciążenie VAT-em z tego tytułu wyniesie tylko 67 zł. W łączności 244 zł VAT-u rocznie Według zaktualizowanych danych GUS, na łączność cztery osoby wydadzą (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  Krajowym Rejestrze Sądowym; ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawa z dnia 13 października (...)

 • Przedsiębiorcy i bankowcy o sytuacji w polskiej gospodarce

  tym dotyczących obciążeń podatkowych i związanych z ubezpieczeniami społecznymi - z odpowiednim wyprzedzeniem. Uważamy, że rozważane przez rząd scenariusze dotyczące zmian w podatkach lub (...)

 • Zaświadczenie o zarobkach -druk RP7 dla pracownika

  pracowników. Pracownik który był u nas zatrudniony w latach 1998 – 2002 chce od męża uzyskać druk RP7. Czy po 7 latach teraz kiedy firma nie istnieje mąż ma obowiązek wystawić pracownikowi (...)

 • Będą kontrole na budowach!

  nieprawidłowościami z zakresu bhp były: niewłaściwie zmontowane rusztowania, brak środków ochrony zbiorowej przed upadkiem z wysokości, nieprawidłowe zabezpieczenie wykopów, (...)

 • Ile może dorobić emeryt i rencista?

  . Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353 ze zmianami). emerytura, renta, (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w lutym 2009 r.

  - odnotowano spadek liczby ofert pracy o 19,4% (z poziomu 9,5 tys. do poziomu 7,7 tys.).Z kolei najwyższy wzrost liczby zgłoszonych ofert miał miejsce w województwach: podlaskim - liczba ofert (...)

 • Oświata po zmianach

  (druk nr 247) z dnia 06 lutego 2008 r. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 248) z dnia 08 lutego 2008 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane