Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  ;regokolwiek z państw członkowskich powinieneś uzgodnić terminy niezbędnych dla dializ lub tlenoterapii z wybraną placówką służby zdrowia w państwie, które zamierzasz odwiedzić. (...)

 • Zmiany w ubezpieczeniach społecznych

  zdrowotnego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.Warto zwrócić uwagę, że możliwa jest sytuacja, w której za osobę prowadzącą działalność gospodarczą opłacane są nadal składki (...)

 • Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego

  pozbawienia wolności. Z omówiona zmianą w zakresie środków zabezpieczających wiąże się również przepis ustawy (art. 13), który w odniesieniu do czynów popełnionych po wejściu w życie noweli (...)

 • Porada prawna na temat druk z-06 druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk z-06 druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  , wskazanie terapeutyczne. Pamiętaj, że:  Większość leków ma swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują różnicy terapeutycznej.   Podstawa prawna: ustawa z dnia (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  opieki sprawowanej nad chorym dzieckiem w wieku do 2 lat. Jeżeli chodzi o druk L$, na którym lekarz wypisuje zwolnienie lekarskie, to niczym nie różni się ten druk od zwolnienia od wykonywania (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  spadkodawcy, łącznie z nagrobkiem, w takim zakresie, w jakim koszty te odpowiadają zwyczajom przyjętym w danym środowisku, jeżeli nie zostały pokryte z majątku spadkodawcy, z zasiłku (...)

 • Poszerzenie zwolnień z PIT

  wyłączenia bonów, talonów i innych znaków uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi oraz włączenie do zakresu zwolnienia kwot pochodzących z tych funduszy, stanowiących (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  czasu pracy pracownika wynika z prawa pracy, obwieszczenia, o którym mowa w art. 150 § 1, albo z umowy o pracę, 2) w porozumieniu z pracownikiem ustali czas niezbędny do wykonania (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  regulowane są na gruncie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.) Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy: przez wewnątrzwspólnotową (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • druk RMUa

  W maju zostałam zwolniona z pracy. Ostatni druk RMUa jaki otrzymałam był za miesiąc marzec. Dziś, upominając się u byłego pracodawcy otrzymałam (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • druk rmua zus

  Od przyszłego roku ponoć mają wejść jakieś zmiany dotyczące otrzymania druku RMUA z Zusu. Jakie są te zmiany? Od kiedy one wchodzą w życie? Druk (...)

 • Druk SD- Z2

  Witam ! Mam następujący problem nie mogę nigdzie znaleźć aktualnego druku SD- Z2 dotyczącego zgłoszenia spadku. Można ten druk znaleźć gdzieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane