Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  ubezpieczenia zdrowotnego (druk ZUS ZUA) oraz z dokumentami potwierdzającymi wyrejestrowanie z ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZWUA), osoby wykonującej działalność gospodarczą – druk (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  wniosek. Do wniosku nauczyciel akademicki dołącza orzeczenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, leczącego tego nauczyciela akademickiego. 8. Prawidłowość wydanych orzeczeń (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia Urlop dla poratowania zdrowia udzielany jest na wniosek nauczyciela po uprzednim badaniu lekarskim. Wniosek zainteresowanego nauczyciela jest więc (...)

 • Porada prawna na temat druk wniosku zdrowotnego nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk wniosku zdrowotnego nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  – jeśli zgłaszasz się tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, ZUS ZCNA – jeśli zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny. Dokumenty te należy złożyć w ciągu 7 dni (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  chce — chorobowego) i ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZZA)— jeśli zgłaszasz nianię tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. 3. Rozlicz pierwszą (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  w okresie połogu, posiadające obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. (żródło: NFZ) Pamiętaj, że: Karta ubezpieczenia zdrowotnego (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  wniosku nauczyciela (tak: Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 25 lipca 2006 r.; sygn.I PK 47/06). Co prowadzi do konkluzji, że w celu uzyskania urlopu dla poratowania zdrowia, będąc zatrudniona w pełnym (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  miesięczne, zobowiązana jest do złożenia wniosku na formularzu określonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przedstawione we wniosku uzasadnienie odstąpienia od pobrania opłaty dodatkowej, powinno (...)

 • Zakładanie firmy w tzw. jednym okienku

  rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Wprowadziło ono jednolity formularz zgłoszeniowy dotyczący zakładania firm przez osoby fizyczne (tzw. druk (...)

 • Kto zapłaci za leczenie za granicą?

  Zdrowotnego, EKUZ, druk E-111, formularz E-112

 • Nie płać za leczenie podczas zagranicznych wakacji

  studentów po 26. roku życia – aktualna informacja o składce zdrowotnej opłaconej przez uczelnię. - Nie musimy składać wniosku osobiście. Może to zrobić np. ktoś z rodziny. Taka osoba (...)

 • Jedziesz na jakiś czas za granicę? Zapewnij sobie ubezpieczenie zdrowotne

  . formularz E111, w państwach członkowskich Unii Europejskiej, zastąpiono Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pełni rolę formularza E111 (Nie dotyczy to państw członkowskich, które (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane