Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakładanie firmy w tzw. jednym okienku

  ;Wniosek o wpis oraz zmianę wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nie podlega już opłacie. Przedsiębiorca ma prawo we wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej określić (...)

 • Złożenie wniosku o ściganie

  zachowanie, które wyraźnie ujawnia wolę pokrzywdzonego ścigania sprawcy. Nie wydaje się jednak, by za złożenie wniosku można było uznać podpis na pouczeniu o skutkach złożenia wniosku. (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  1956/2002, LexPolonica nr 358842). „Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001 r. Nr 112 poz. 1198) pytanie o zamierzenia organów (...)

 • Porada prawna na temat druk wniosku o uwlaszczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk wniosku o uwlaszczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  , a następnie wystąpić z wnioskiem o zwrot poniesionych wydatków. Jeżeli uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów nie jest możliwe w trakcie pobytu za granicą, ubezpieczony winien zwrócić (...)

 • Likwidacja niepodjętych depozytów

  wierzyciela, chyba że wniosek o nadanie klauzuli wykonalności zostanie cofnięty. Na żądanie wierzyciela sąd postanowi wydać mu depozyt, jeżeli zachodzą warunki okre­ślone we wniosku (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania

  wstrzymuje biegu toczącego się postępowania. Zgłoszenie wniosku zatem nie wstrzymuje postępowania międzyinstancyjnego. Jednakże sąd w razie nieuwzględnienia wniosku o zwolnienie od (...)

 • Dostosowania do prawa unijnego - reklama, prawo pracy, egzekucja administracyjna itd.

  o wykonywaniu działalnosci gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, ustawy (...)

 • Przeciwdziałanie alkoholizmowi ma być skuteczniejsze

  ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (sejmowy druk nr 1625); Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu (...)

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  Nowe druki wniosku o zasiłek opiekuńczy Od 5 września 2017 r. ZUS udostępnilił nowe druki wniosku o zasiłek opiekuńczy, które zastąpiły dotychczasowy formularz Z-15. Nowe (...)

 • Sposób wypełniania formularzy wniosków do KRS

  ). Formularze KRS-ZB (nie 2B) oraz KRS-ZA są załącznikami do wniosku KRS-Z1. Wszystkie te pisma stanowią więc jeden wniosek, a co za tym idzie również jedna będzie opłata. Przed złożeniem wniosku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Rejestracja strony www

  Otóż przeczytałem mnóstwo artykułów na temat rejestracji stron www w sądzie. Co mnie zdziwiło to to, że nawet trzeba zarejestrować stronę ze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane