Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  skarbowych (zob. druk sejmowy nr 1880). Podstawowe założenia nowych regulacji Szef Krajowej Administracji Skarbowej (dalej „Szef KAS”) codziennie otrzymuje za pośrednictwem STIR informacje (...)

 • Propozycje zmian w pomocy publicznej

  opłatach lokalnych (sejmowy druk nr 139) pomoc de minimis, sprawozdania dotyczące udzielanej pomocy, oświadczenia przedsiębiorców, pomoc publiczna

 • Zmiany w rachunkowości i usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych

  ; wprowadzenia obowiązku i odpowiedzialności organów spółki za spo­rządzenie i publikację sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z  działalności. Na czym (...)

 • Porada prawna na temat druk sprawozdania z-06a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk sprawozdania z-06a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  ; Prokurent nie może dokonywać czynności, które są zastrzeżone wyłącznie dla członków zarządu np. nie może podpisywać w imieniu spółki sprawozdania finansowego, składać (...)

 • Wymogi prawne dla wydawania gazety

  zasygnalizowana sprawa "przedruków z innych gazet". Zgodnie z prawem autorskim można rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji: - rozpowszechnione sprawozdania o aktualnych wydarzeniach

 • Projekt całkiem nowej ustawy o fundacjach

  ustawy o fundacjach (sejmowy druk nr 1890) organu kontroli wewnętrznej w fundacji, fundacja, sprawozdania roczne, fundator

 • Jak organizacje pożytku publicznego mają współdziałać z administracją?

  wolontariacie oraz niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 1810) partnerstwo publiczno-społeczne, NGO, sprawozdania z wykorzystania 1 proc. podatku, organizacje pożytku publicznego, stowarzyszenia, (...)

 • Będzie publiczny nadzór nad biegłymi rewidentami?

  : www.kprm.gov.plPodstawa:Rządowy projekt ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym (sejmowy druk nr 1627) firma audytorska, Komisja Nadzoru Audytowego, (...)

 • Ważne zmiany w spółkach akcyjnych i instrumentach finansowych

  2007/63/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r., zmieniającej dyrektywy Rady 78/855/EWG oraz 82/891/EWG w odniesieniu do wymogu sprawozdania niezależnego biegłego w przypadku łączenia

 • Funkcjonariusz publiczny odpowie za szkody?

  obywatela i słuszny interes społeczny. Podstawa prawna: Poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za naruszenie prawa (sejmowy druk nr 504); Ustawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane