Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  , nie rzadziej niż raz dziennie przekazywane przez izbę rozliczeniową do Szefa KAS, z wyłączeniem transakcji dokonanych z podmiotami innymi niż kwalifikowane (a więc – co do zasady – (...)

 • Sprawozdanie Zarządu z działalności spółki

  ust. 1a pkt 1 i ust. 1b, która ma obowiązek sporządzania sprawozdania z działalności jednostki zgodnie z ust. 1, może nie sporządzać tego sprawozdania, pod warunkiem (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  przypadku partnerów ponoszących odpowiedzialność zgodnie z art. 95 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037, z późn. (...)

 • Porada prawna na temat druk sprawozdania z 06a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk sprawozdania z 06a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  , musza być zgłoszeni do urzędu skarbowego na formularzu UPL-1. Formularz UPL1 musi być podpisany zgodnie z reprezentacją spółki wynikającą z KRS. Zaletą rozwiązania jest brak (...)

 • Niezatwierdzenie sprawozdania w terminie

  podatku od osób prawnych zakreśla termin złożenia sprawozdania - 10 dni od daty zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Jak wynika zatem z przedstawionego przepisu, termin (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  między akcjonariuszy nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  złożone zarządowi na piśmie najpóźniej na tydzień przed walnym zgromadzeniem.§ 4. Odpisy sprawozdania zarządu z działalności spółki i sprawozdania finansowego wraz (...)

 • Zmiany w rachunkowości

  sprawozdanie rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej albo organu administrującego.Rozdział 6 reguluje skonsolidowane sprawozdania finansowe grupy kapitałowej.Ostatni raz skonsolidowane sprawozdania (...)

 • Jakie sprawozdanie ze swojej działalności powinna składać fundacja?

  2001 r. w sprawie ramowego zakresu sprawozdania z działalności fundacji (Dz.U. Nr 50, poz. 529, z późn. zm.).   ramowy zakres sprawozdania, sprawozdanie z (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  im przychody, z zastrzeżeniem ust. 5a i 5b.5a. Koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, odnoszące się do przychodów danego roku podatkowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane