Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa do gruntownej nowelizacji...

  . Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa (druk nr 815) dotyczy nałożenia na organ podatkowy obowiązku wszczęcia postępowania podatkowego w terminie 3 miesięcy od zakończenia (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  wykonywanego w spółce. § 2. Dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu ?sp. p."§ 3. Firmy z oznaczeniem ?i partner" bądź ?i partnerzy" albo ?spółka partnerska" oraz skrótu ?sp. (...)

 • Oświata po zmianach

  (druk nr 247) z dnia 06 lutego 2008 r. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 248) z dnia 08 lutego 2008 r. Mundurki (...)

 • Porada prawna na temat druk sp 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk sp 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  którym mowa w art. 135 § 2 i 3 – po uprzednim zawiadomieniu właściwego okręgowego inspektora pracy. § 3. Przedłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy zgodnie z art. (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  towarów lub świadczenia usług poza terytorium kraju.   Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest opodatkowana stawką 0%, a zatem stawką niższą niż 22%. Dlatego też, zgodnie z punktem 3 (...)

 • Odsetki od pożyczki a podatek

  sytuacji na podatniku ciążą dodatkowe obowiązki. Jeśli przychody z odsetek zostały uzyskane na terytorium Polski, wówczas podatnik złoży zeznanie roczne na formularzu PIT-36, załączając do niego druk (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  987/2009 z dnia 16 września 2009 r. dotyczące wykonywania rozporządzenia (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz.U.UE.L.09.284.1), 3. Rozporządzenie Parlamentu

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  wystąpienia sytuacji od niego niezależnych). 3. Zniesienie obowiązku uzyskiwania opinii rzeczoznawcy w kwestii spełniania przepisów BHP przez projekty budowlane (uzyskanie opinii rzeczoznawcy (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  cywilnoprawnej lub z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia sądu, doręczenia wyroku sądu polubownego lub zawarcia ugody (art. 3 pkt 1 i 3 ustawy o PCC). Obowiązek podatkowy ciąży przy umowie (...)

 • Istotne, choć niewielkie zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

  1-3 będą spełniali wyłącznie duzi przedsiębiorcy. Choć redacyjnie przepis zmieni sie niewiele, jednak jego znaczenie i skutki są bardzo istotne. Źródło: - Projekt ustawy na stronie sejmowej (Druk (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane