Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  zatrudnionym na podstawie mianowania może nastąpić również: na mocy porozumienia stron, w razie nieusprawiedliwionego nie zgłoszenia się nauczyciela na badanie okresowe (...)

 • Badanie kontrolne pracownicy w ciąży

  ważnego zaświadczenia lekarskiego? Czy 2 dni bezpłatnego przerywają ciągłość chorobowego, że nie będę musiała wysłać pracownika na badanie kontrolne? Jeżeli nie, to czy muszę w skierowaniu (...)

 • Porada prawna na temat druk skierowania na okresowe badanie lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk skierowania na okresowe badanie lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 § 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje (...)

 • Koszty badania okresowego pracowników

  wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu. Badanie profilaktyczne przeprowadza się na (...)

 • Zasady opłacania badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony

  skierowania pracownika ochrony na takie badania. Rzeczywisty problem, którego dotyka wniosek Rzecznika, lokuje się na nieco innej płaszczyźnie - a mianowicie zakresu regulacji ustawowej (...)

 • Wykaz chorób zawodowych

  na stanowiskach pracy, na których pracownik był zatrudniony, stosowane przez pracownika środki ochrony indywidualnej, a w przypadku narażenia pracownika na czynniki o działaniu uczulającym

 • Obowiązkowe badania lekarskie pracownika

  Ze względu na zły stan zdrowia otrzymałem od lekarza przemysłowego zgodę na pracę na okres 3 miesięcy. Wydaje mi się, że po tym okresie powinienem ponownie dostać skierowanie od pracodawcy (...)

 • Badanie psychologiczne nauczyciela

  - zagrożenia wynikającego z pracy na stanowiskach decyzyjnych i związanych z odpowiedzialnością. W takiej sytuacji badania okresowe lekarskie powinny obejmować badania ogólne ze zwróceniem (...)

 • Czy i jak można zwolnić nauczyciela - opinia prawna

  . Fakultatywnie, stosunek pracy nawiązany na podstawie mianowania może ulec rozwiązaniu: na mocy porozumienia stron, w razie nieusprawiedliwionego nie zgłoszenia się nauczyciela na badanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

  Kto pokrywa koszty badań przyjmójącego się do pracy takie jak, (kierowca) 1.Badanie podstawowe- ok 200zł. 2.Badanie zdolności do kierowania pojazdami (...)

 • Badania okresowe a prawca na zlecenie

  Witam, Chcę podjąć pracę na umowę zlecenie w pewnej firmie. Pracodawca żąda ode mnie wykonania badań okresowych. Gdy poprosiłem o skierowanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane