Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokumentacja czasu pracy

  okres zatrudnienia każdego pracownika, bez względu na wymiar czasu pracy, w jakim jest on zatrudniony. Do karty ewidencji czasu pracy pracownika dołącza się jego wnioski (...)

 • Kierujący pojazdami

  stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, 3) orzeczenia psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy (...)

 • Jak prowadzić akta osobowe pracownika? (część II)

  ewidencji czasu pracy pracownika, dołącza się także jego wnioski o udzielenie czasu wolnego od pracy w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych. Ewidencja czasu (...)

 • Porada prawna na temat druk roczna karta ewidencji czasu pracy 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk roczna karta ewidencji czasu pracy 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing podatkowy

  to podstawowa roczna stawka amortyzacji dla tego środka trwałego.      Kiedy już zostanie ustalona roczna stawka amortyzacji, można ustalić normatywny okres amortyzacji, (...)

 • Planowane zmiany w prawie pracy

  , prawo pracy, zmiany, nowelizacja, projekt, układy zbiorowe pracy, wynagrodzenie, zasiłek, niezdolność do pracy, przywrócenie do pracy, odszkodowanie, ewidencja czasu pracy, (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  prawnych. UWAGA! Brak wpisu do ewidencji powoduje, że dokonywane odpisy amortyzacyjne nie stanowią kosztów uzyskania przychodów! Zapisów dotyczących środków trwałych dokonuje się w ewidencji (...)

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  , że istnieją takie działalności gospodarcze, w których niemożliwym jest prowadzenie ewidencji czasu pracy. Spowodowało to wprowadzenie wyłączenia w zakresie grup zawodowych, (...)

 • Oświata po zmianach

  przybywających po 2004 r. do pracy krajach Unii Europejskiej, wprowadzono nowe formy wspierania tych organizacji, m.in. poprzez możliwość delegowania do pracy w tych organizacjach nauczycieli (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.) leasing operacyjny, rozliczenie leasingu, podatek dochodowy, przychody, koszty, finansujący, korzystający, amortyzacja przedmiotu leasingu

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ; Książka ewidencji osób szkolonych  Po wydaniu zaświadczenia lub po zakończeniu szkolenia uzupełniającego, do książki ewidencji osób szkolonych wpisuje się:  liczbę godzin (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane