Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potwierdzenie salda jako uznanie długu

  wykazanego w księgach rachunkowych jednostki stanu tych aktywów oraz wyjaśnienia i rozliczenia ewentualnych różnic. Ustawa o rachunkowości statuuje zatem nie tyle obowiązek potwierdzenia salda, co (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  zapłatę w postępowaniu nakazowym na podstawie tego potwierdzenia sald, a nie faktur, które się przedawniły. Czy to pismo potwierdzenie sald (na podstawie art.26 ustawy o rachunkowości (...)

 • Konsekwencje potwierdzenia salda

  Czy istnieje obowiązek potwierdzania sald? Jeśli saldo zostało wysłane do potwierdzenia i kontrahent nam nie odesłał, czy to znaczy, że akceptuje kwotę, czy jest określony czas na potwierdzenie (...)

 • Porada prawna na temat druk potwierdzenia sald

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk potwierdzenia sald, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Układ a upadłość sp. z o. o.

  zgłoszenia w postępowaniu układowym, tak więc nie wszystkie dokumenty będzie można ponownie wykorzystać. Potwierdzenia sald będą jednak pomocne syndykowi. Dla sądu upadłościowego pomocny (...)

 • Uznanie salda a wznowienie biegu przedawnienia

  poprzez uznanie salda, wzajemne potwierdzenia sald itp. Jak stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 26 kwietnia 1995 r. (III CZP 39/95, OSNC 9/95, poz. 120) przesłane przez dłużnika wierzycielowi (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  , można przyjąć, że podatnicy, którzy nie otrzymali potwierdzenia, powinni posługiwać się swoim NIP-em, a dodatkowo powinny umieć udokumentować, że niezbędne dokumenty w zakresie rejestracji podatnika (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  ). Do wniosku, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, podmiot załącza odpowiednio dokumenty określone w ww. rozporządzeniu, np. kopię potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  ludności (sejmowy druk nr 1902) przewiduje, m.in. uchylenie przepisów związanych ze zniesieniem obowiązku meldunkowego. Weryfikacja będzie przebiegała tak jak obecnie. Czy właściciel gospodarstwa

 • Nierzetelne księgi podatkowe

  W lipcu zostałem księgowym w spółce prawa handlowego. W księgach panował totalny bałagan. Sporządziłem inwentaryzację aktywów i pasywów (spis środków trwałych, zapasów, potwierdzenia sald (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  odbierania korespondencji przez nabywcę lub gdy nabywca odmówi podpisania/potwierdzenia odbioru faktury korygującej). W sytuacjach tych dojdzie do naruszenia zasady neutralności podatku VAT i

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Potwierdzenia sald

  Witam serdecznie.Czy potwierdzenia sald które otrzymujemy od naszych kontrahentów można potwierdzać wysyłając fax ?? Dziękuję (2251945) Nie powinno (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • zaległe alimenty

  jak to jest gdy sad zabral mi prawo do alimentow od ojca z powodu zalozenia wlasnej rodziny gdzy ojciec jest mi winien zaległych ok 7 tysiecy czy one (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane