Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  zobowiązania za maj (kwota 4.500 zł). W tej sytuacji spółka nie może wpłacić zaliczki w kwocie faktycznego zobowiązania za sierpień; do 25 października spółka wpłaci do urzędu kwotę 2.500 (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ;    b) a jeśli podlega obowiązkowo tylko ubezpieczeniu zdrowotnemu - druk ZUS ZZA. niekorzystanie przez dziecko z innej formy opieki (żłobka, klubu dziecięcego dziennego opiekuna) niekorzystanie

 • Dzieci z pełnych rodzin też mają być uprawnione do zaliczki alimentacyjnej

  w związku małżeńskim oraz doprecyzowania sposobu ustalania dochodu uprawniającego do przyznania zaliczki alimentacyjnej. Nowelizacja ma więc umożliwić uzyskanie zaliczki na dzieci wychowywane (...)

 • Porada prawna na temat druk pokwitowania zaliczki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk pokwitowania zaliczki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota wolna od opodatkowania a podatek liniowy

  obowiązany opłacać zaliczki na podstawie art. 44 ust. 3. Tymczasem podatnicy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowani w sposób liniowy wpłacają zaliczki na podstawie art. art. 44 (...)

 • Brak faktury za usługę

  wypłacone zaliczki (na które mam pokwitowania) w koszty? Czy pokwitowanie odbioru zaliczek ma jakąś wartość księgową? Czy powinienem powiadomić o tym Urząd Skarbowy? Organy podatkowe na (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  wniosku o ściganie są pokrzywdzony oraz organ pomocy społecznej lub organ udzielający odpowiedniego świadczenia rodzinnego albo zaliczki alimentacyjnej. Domniemywam, iż wspomniany przez Panią karny (...)

 • Deklaracja roczna PIT-4R

  deklarację za odprowadzone zaliczki? PIT-4R to formularz, który zastąpił składane przez pracodawców do końca 2006 roku miesięczne deklaracje PIT-4. Druk PIT-4R jest składany do końca stycznia (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  cenę (kwotę należną) towarów dostarczanych lub usług świadczonych przez podatnika, pomniejszone o kwotę należnego podatku. w przypadku gdy pobrano zaliczki, zadatki, przedpłaty lub raty, obrotem (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 734); Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr (...)

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  informacyjny PIT-11. Znajdziemy na nim kwotę uzyskanego przychodu, pobranej zaliczki na podatek dochodowy oraz kwotę składek, które zostały pobrane w trakcie roku. Zleceniodawca powinien przesłać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane