Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  przychód z tytułu umowy zlecenia oraz przychód z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. Do przeliczenia przychodów z tytułu (...)

 • Opłata z tytułu uzyskania koncesji na obrót paliwami

  poprzedzającym ustalenie opłaty oraz współczynników opłat, które określa tabela stanowiąca załącznik do rozporządzenia. koncesja, opłata za koncesję, obrót paliwami, opłata z (...)

 • Czym jest podatek?

  . opłaty adiacenckie (stanowiące dochód budżetów gmin, a określone w ustawie z 1997 r. o gospodarce nieruchomościami) - z tytułu udziału w kosztach budowy urządzeń infrastruktury (...)

 • Porada prawna na temat druk opłata z tytułu uzyskania koncesji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk opłata z tytułu uzyskania koncesji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznawanie zagranicznych kwalifikacji pracownika ochrony fizycznej, pracownika zabezpieczenia technicznego oraz detektywa

  regulowanych (Dz. U. 2003 r., Nr 8, poz. 94);Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. 2006 r., Nr 225, poz. 1635);Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z (...)

 • Leasing podatkowy

  ograniczenia, z tym że w ich przypadku chodzi o samochody, nieujęte w ewidencji środków trwałych. Do kosztów uzyskania przychodów nie zalicza się poniesionych wydatków z tytułu (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  ozdobnego jest oznaczona w PKD pod pozycją 26.70.Z. Przetwarzanie surowców i wytwarzanie nowych produktów musi oczywiście spełniać wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa produktów, określone (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  , inkasenta, następcy prawnego lub osób trzecich z tytułu zobowiązań podatkowych powstałych w sposób przewidziany w art. 21 § 1 pkt 2, a także z tytułu zaległości podatkowych (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  uzyskania.  Przykład Podatnik nabył samochód osobowy o wartości 25.000 zł za kwotę 10.000 zł. W tej sytuacji podatnik musi określić kwotę przychodu z tytułu częściowo odpłatnego (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  pobierana jest opłata związana z kosztami postępowania opiniodawczego. Opłata stanowi dochód budżetu państwa. Art. 22. Minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego określa, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  zainteresowanego, wpisowi do rejestru patentowego. Uprawniony z licencji wyłącznej wpisanej do rejestru może na równi z uprawnionym z patentu dochodzić roszczeń z powodu naruszenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane