Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  , który może również polegać na: zameldowaniu się w miejscu czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  wiąże się jakieś ryzyko, że nie będzie można usunąć później lokatora, tzn. czy w dowolnym momencie trwania meldunku czasowego, mogę taką osobę wymeldować? Fakt zameldowania danej osoby (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  pobyt czasowy następuje w ten sam sposób, jaki przewidziany jest dla meldunku stałego, jednakże dodatkowo wskazuje się zamierzony czas trwania meldunku. Jeśli zameldowany na pobyt czasowy (...)

 • Porada prawna na temat druk meldunku czasowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk meldunku czasowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  , ma Pani obowiązek zmienić adres stałego meldunku na ten, pod którym aktualnie Pani zamieszkuje wraz z dzieckiem, chyba że zachodzą przesłanki uzasadniające meldunek czasowy.Jak dopełnić

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  fakt obywatelstwa nie ma w tym przypadku znaczenia. Najdogodniejszym rozwiązaniem w przedmiotowej sprawie będzie dokonanie przez Pana meldunku (stałego lub czasowego) na terenie Polski i wówczas (...)

 • Będzie więcej ułatwień w kwestiach meldunkowych

  ustanowionego pełnomocnika. Oznacza to, że ustanowiony przez nas pełnomocnik będzie mógł nas m.in. zarówno zameldować, jak i wymeldować z miejsca stałego pobytu oraz z miejsca pobytu czasowego (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  pobytu stałego lub czasowego, zgłoszenie wyjazdu za granicę oraz zgłoszenie powrotu z tego wyjazdu. E-meldunek, internet, obowiązek meldunkowy, miejsce zamieszkania, adres, zameldowanie, meldunek, pobyt

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  obowiązek meldunkowy polega na: zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu (...)

 • Meldunek stały i czasowy

  tylko jedno miejsce pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące. Meldunek, stały, czasowy

 • Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  /czasowego) – zostanie on automatycznie wybrany na podstawie wprowadzonego nowego adresu zameldowania. Jeśli wnioskodawca dołączył wszystkie potrzebne dokumenty — urzędnik zamelduje go od (...)

 • Obowiązek meldunkowy a stosunek najmu

  szczególności użyczenie lokalu. Czy fakt, że jestem tam zameldowany rodzi dla mnie jakieś obowiązki z tytułu zdania lokalu (np. zdanie kluczy, podpisanie protokołu oddania mieszkania, itp.)? Fakt meldunku (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  opłacenie składek za miesiąc czerwiec, gdy z wnioskiem wystąpiono po dniu 15 danego miesiąca (np. po 15 sierpnia), za aktualny należy uznać druk ZUS RMUA potwierdzający opłacenie (...)

 • Obowiązek meldunkowy pozostaje

  czasowego (i na odwrót). Obecnie trzeba wypełniać dwa formularze: zameldowania i wymeldowania. Rozwiązanie to ułatwi czynności meldunkowe np. studentom i pracownikom, którzy wyjeżdżają (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się. Warto w tym miejscu przytoczyć wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  podatkowym, w tym podpisywanie deklaracji podatkowych. Do czego prokurent nie jest upoważniony: nie może zbyć przedsiębiorstwa, nie może oddać przedsiębiorstwa do czasowego korzystania, nie może (...)

 • E-meldunek

  ) — powinien zameldować się tam na pobyt czasowy.  Równocześnie można mieć jedno miejsce pobytu stałego i jedno miejsce pobytu czasowego. Co należy przygotować? Jeżeli zainteresowany (...)

 • Kolejność ściągalności grzywny i alimentów

  Mąż został ukarany za brak meldunku w miejscu czasowego pobytu pewną kwotą. Ponieważ kary nie uiścił sprawa zostanie przekazana do komornika. Mąż ma także zobowiązanie alimentacyjne i dług (...)

 • Nowe ułatwienia dla przedsiębiorców?

  działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 241) ułatwienia dla przedsiębiorców, działalność gospodarcza, organy administracji, swoboda działalności (...)

 • Odbywanie ćwiczeń wojskowych przez rezerwistę

  wyłączeniu, należy wykazać, że żołnierz przebywa za granicą z zamiarem stałego pobytu. Można to wykazać np. poprzez wykazanie braku meldunku na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz wykazanie (...)

 • Dopisanie się do spisu wyborców. Masz ostatni dzień

  . O dopisanie się do spisu mogą też wnioskować ci, którzy nigdzie nie posiadają meldunku. Warto również wspomnieć, że wspomniany wniosek muszą złożyć nawet te osoby, które (...)

 • Zmiany dla pracodawców na 2019 r.

  zamieszkujący w Polsce, mają obowiązek zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca. Natomiast pozostali cudzoziemcy (...)

 • Kiedy będzie możliwa zmiana imienia lub nazwiska?

  (sejmowy druk nr 829)  imię, nazwisko, obcokrajowcy, cudzoziemcy, status uchodźcy, zmiana imienia lub nazwiska

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Oddelegowanie członka rady nadzorczej do zarządu

  . choroba) nie może sprawować swojej funkcji? W jaki sposób zarejestrować to w KRS? Druk KRS-ZK nie przewiduje oddelegowania, a jedynie, zmianę danych, wykreślenie, ewentualnie zawieszenie. Możliwość

 • Zamiast meldunku - zgłoszenie miejsca zamieszkania?

  ogóle rejestracja miejsca zamieszkania.Podstawa:Rządowy projekt ustawy o ewidencji ludności (sejmowy druk nr 1371) zgłoszenia miejsca zamieszkania, rejestr PESEL, procedura wymeldowania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • meldunek tymczasowy

  Jak wyglada teraz prawo meldunkowe?Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie lub stancję bez sporzadzenia stosownej umowy, czy ma obowiazek zalegalizować swój (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Jak ktoś mnie wymelduje to zostje bezdomny?

  Mam taką sytuacje, że od dłuższego czasu nie przebywam w miejscu swojego stałego zamieszkania (obecnie studiuje i pracuje w innym miescie ale nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane