Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nowego brzmienia art. 47 ust. 2f ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (sus), płatnik składek zgłaszający do ubezpieczenia wyłącznie osobę świadczącą pracę na podstawie umowy uaktywniającej (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  powinniśmy przesłać do urzędu do końca kwietnia. Interaktywny formularz, za pomocą którego będzie można wypełnić i wysłać zeznania roczne, znajduje się na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. (...)

 • Rozliczenie roczne przez internet prosto jak nigdy dotąd - już działa! PIT-37 bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego

  ono skuteczne, aż do odwołania (druk odwołania OPL-1). Ministerstwo Finansów chcąc zapewnić bezpieczeństwo świadczonej usługi, wprowadziło bezpłatny podpis elektroniczny oparty na unikatowych (...)

 • Porada prawna na temat druk interaktywny f-01

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk interaktywny f-01, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Posłowie proponują nowe świadczenie rodzinne!

  : Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (sejmowy druk nr 130); Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. 2006 r., Nr 139, poz. (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  % wartości rynkowej nabytego udziału w nieruchomości, w terminie 14 dni od zawarcia ugody.Natomiast druk PCC wypełniony w bnku i zapłacone 19 zł dotyczyło zapewne hipoteki kaucyjnej ustanowionej na

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  . Oczywiście do zgłoszenia służy ten sam formularz, który wcześniej posłużył do dokonania rejestracji, czyli druk VAT-R wraz z załącznikiem VAT-R/UE. Zgłoszenie, o którym mowa, stanowi dla naczelnika (...)

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  ręki do ręki. Teraz mój brat chciałby mi dać np. 20 000 zł, wykonałby to przelewem ze swojego na moje konto, a ja wypełniłbym stosowny druk zgłoszenia SD-Z2 do urzędu skarbowego, gdzie w polu (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  ogólnym interesie gospodarczym powierzonych na podstawie odrębnych przepisów, f)  na szkolenia, g)  na zatrudnienie, h)  na rozwój małych i średnich

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  zakończeniu roku podatkowego podatnik jest obowiązany złożyć (w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego) urzędowi skarbowemu odrębne zeznanie podatkowe (nowy druk PIT-39) i wykazać (...)

 • Kwota wolna od opodatkowania a podatek liniowy

  obowiązany opłacać zaliczki na podstawie art. 44 ust. 3. Tymczasem podatnicy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowani w sposób liniowy wpłacają zaliczki na podstawie art. art. 44 ust. 3f (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane