Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oświata po zmianach

  (druk nr 247) z dnia 06 lutego 2008 r. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 248) z dnia 08 lutego 2008 r. Mundurki (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  pojęciem „przeniesienia prawa do rozporządzaniem towarami jak właściciel”. Sformułowanie „jak właściciel”, a nie „jako właściciel” oznacza, że nawet, (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  orzeczeń wydanych przed tą datą, tj. przed 1 stycznia 1998 r. (np. orzeczenie wydane zostało w dniu 1 lipca 1997 r. na 5 lat, kolejne orzeczenie z 1 lipca 2002 r. nie podlega już przełożeniu). Orzeczenia

 • Porada prawna na temat druk in 1 jak wypelnic

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk in 1 jak wypelnic, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  art. 6, a spełniające wymogi definicji z art. 1. Wobec tego, dla określenia granic pojęcia „informacja publiczna" konieczna jest dalej idąca analiza definicji z art. 1 ust. 1 ustawy. (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  , że zapłaciłam tyle kasy, to jeszcze muszę płacić podatek? To jest coś bardzo nielogicznego. I proszę o podanie numerów paragrafów artykułów, które podparłyby mój punkt widzenia. Zgodnie z art. 1 (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  których mowa w § 1 i 2, nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku, o którym mowa w art. 132 i 133. § 4. W rozkładach czasu pracy, o których mowa w § 1 (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  właściwości sądu okręgowego, gdyż po zmianach, przestępstwo to - jako zbrodnia - należeć będzie do właściwości sądu okręgowego na podstawie art. 25 § 1 pkt 1. Ponadto, ze względu (...)

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  przepisów zaczęło obowiązywać już od 1 stycznia 2012 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zaległy urlop, ZUS RMUA, firma, urlop, urlop wypoczynkowy

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  . 2009 r. Nr 93 poz. 768 ze zm.) podatek od spadku, spadek, zapis, dalszy zapis, polecenie testamentowe, podstawa opodatkowania, druk SD-3, podatnik, zeznanie podatkowe, grupa podatkowa

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  od prawomocnego postanowienia musi być zachowany do zgłoszenia do US? Zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 sierpnia 2005 r. w sprawie właściwości organów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane