Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  jako podatnika VAT UE i powiadamia go o powyższym. Na marginesie należy również zauważyć, iż równoznaczne z wykreśleniem podatnika z rejestru jako podatnika VAT-UE jest oczywiście (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  oryginał faktury lub faktury korygującej ulegnie zniszczeniu albo zaginie, to sprzedawca na wniosek nabywcy ponownie wystawia fakturę lub fakturę korygującą, zgodnie z danymi zawartymi (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE (...)

 • Porada prawna na temat druk faktury vat z rabatem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk faktury vat z rabatem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  został zarejestrowany jako podatnik VAT UE. (…) Należy stwierdzić, iż obowiązku wynikającego z art. 97 ust. 1 dopełnił podatnik w momencie złożenia zgłoszenia VAT-R z (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  nie wystawi faktury, dokumentującej nabycie, wówczas obowiązek w podatku VAT powstanie właśnie z tym dniem. Jeśli zaś przed tym dniem faktura zostanie wystawiona, obowiązek podatkowy (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  Nasz usługodawca - wydawca jednego z tytułów książek telefonicznych dostępnych na naszym rynku - umorzył nam częśc zadłużenia wynikającego z faktury VAT wystawionej w miesiącu (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatkowego, zmianę w zakresie generalnego terminu odliczania podatku naliczonego (z momentu otrzymania faktury albo dokumentu celnego na moment powstania obowiązku podatkowego, z tytułu (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  . Należy bowiem uznać, że zasada uzależniająca prawo podatnika od obniżenia podstawy opodatkowania (a tym samym podatku VAT) od wymogu posiadania potwierdzenia odbioru korekty faktury jest niezgodna (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  sprzedaży oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury pierwotnej, nazwę towaru lub usługi objętej rabatem, 3)      kwotę i rodzaj udzielonego rabatu, 4)     

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane