Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  faktury korygującej, która prowadzi do podwyższenia ceny, sprzedawca nie czeka na potwierdzenie odbioru faktury korygującej, lecz jak najszybciej musi skorygować deklarację (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  pełnomocnika do rachunku (przez pełnomocnika do rachunku podmiotu kwalifikowanego należy rozumieć także użytkownika karty płatniczej do rachunku podmiotu kwalifikowanego oraz osobę (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  , o których Państwo wspominają może odbyć się tylko poprzez wystawienie faktury korygującej. Niemniej, jeżeli kontrahent nie chce wystawić faktury korygującej, sugeruję by (...)

 • Porada prawna na temat druk faktury korygującej do pobrania za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk faktury korygującej do pobrania za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  odbierania korespondencji przez nabywcę lub gdy nabywca odmówi podpisania/potwierdzenia odbioru faktury korygującej). W sytuacjach tych dojdzie do naruszenia zasady neutralności podatku (...)

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR

  korektę faktury. Co do zasady podatnik powinien posiadać przed upływem terminu złożenia deklaracji potwierdzenie odbioru faktury korygującej, jednak w przypadku WDT potwierdzenie (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  wyśle informację za styczeń. Do 25 marca wyśle informację za luty itd. Jeżeli podatnik zacznie składać JPK_VAT, to: otrzyma szybszy zwrot VAT – do 25. dni (...)

 • Faktura korygująca do FV WDT

  1) Otrzymuję do księgowania faktury korygujące, wystawiane do faktur WDT wg kursu widniejącego na fakturze korygowanej, czyli pierwotnej, a nie wg kursu NBP z dnia wystawiania faktur korygujących. 2

 • Czy konieczne jest potwierdzenie odbioru faktury przy zmniejszaniu obrotu np. w drodze rabatu?

  rozporządzenia wykonawczego do ustawy o VAT z 2005 r. jest niezgodny z konstytucją w zakresie, w jakim uzależnia prawo do obniżenia obrotu w przypadku wystawienia faktury korygującej (...)

 • Wymóg potwierdzenia dla celów VAT odbioru faktury korygującej przez kontrahenta niezgodny z Konstytucją

  zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie, w jakim uzależnia prawo do obniżenia obrotu w przypadku wystawienia faktury korygującej od posiadania potwierdzenia odbioru tej faktury (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  się za pomocą noty korygującej wystawianej przez odbiorcę towaru, niemniej brak jest jakichkolwiek ograniczeń by dane, które można korygować notą można też było skorygować za pomocą (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  terminach należy składać dokumenty rozliczeniowe? Jako płatnik, powinieneś do 15. dnia następnego miesiąca dostarczyć do ZUS dokumenty rozliczeniowe za nianię (za miniony miesiąc).  Jeśli (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  sprzedaży krajowej oraz 8.800 zł z tytułu WNT, zaś po stronie podatku naliczonego 8.800 zł z tytułu WNT. Podatek do zapłaty wyniósłby 22.000 zł i byłby płatny do 25 kwietnia. Taki sposób (...)

 • Faktura korygująca

  Nasza spółka z o.o. wystawiła fakturę korygującą tytułem zwrotu zaliczki. Otrzymaliśmy kopię faktury bez podpisu odbiorcy. Na fakturze widnieje tylko data rejestracji wpływu faktury do (...)

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  Otrzymaliśmy duplikat korekty faktury VAT dotyczący towarów handlowych. Duplikat korekty faktury jest z 09.03.2006, a faktura z 20.07.2005. Do jakiego okresu zaksięgować tę fakturę? O (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  opłatą lub używanych dla celów gospodarczych, przemysłowych lub do połowów, b) używanych do ratownictwa lub do udzielania pomocy na morzu, lub do połowów przybrzeżnych, z (...)

 • Faktura korygująca-przeliczenie na polską walutę

  dopiero po wystawieniu faktury pierwotnej, czyli jest np. następstwem zwrotu towaru, rabatu, to nabywca jest obowiązany do rozliczenia faktury korygującej w rozliczeniu za (...)

 • Potwierdzenie odbioru faktury korygującej

  faktury korygującej przez nabywcę. Potwierdzenie odbioru faktury korygującej stanowi podstawę do obniżenia kwoty podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc (lub (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT

  przywróconych do rejestru VAT. Do 31 grudnia 2019 r. korzystanie z wykazu jest fakultatywne i nie rodzi konsekwencji. Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy będą mieli obowiązek zapłaty (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ewidencji sprzedaży, w celu ustalenia, czy nie nastąpiło przekroczenie kwoty uprawniającej do korzystania z tej formy opodatkowania, jest obowiązany do składania deklaracji uproszczonej. Podatnikowi

 • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT

  przesyłana wystawcy faktury lub faktury korygującej, wraz z kopią. Jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  , uważa się koszt wynikający z otrzymanej faktury (rachunku) albo innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), a za dzień zapłaty, o którym mowa w ust. 2 i 3 - dzień (...)

 • Zmiana nazwy na fakturze

  . rozporządzenia, jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  ; Często podatnicy zastanawiają się, czy jest możliwy wybór między prawem do odliczenia podatku VAT a prawem do zaliczenia tego podatku do kosztów. Chodzi o sytuację, w której (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  nie dotrzymasz terminu procesowego określonego do dokonania czynności (np. do wniesienia odwołania, zażalenia), masz prawo wystąpienia do właściwego organu podatkowego z wnioskiem o (...)

 • Opłaty na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania a VAT

  wyrokiem TSUE, faktury te nie są uznawane za faktury, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy o VAT. Skutki wyroku TSUE w zakresie rozliczenia podatku naliczonego przez podmioty zobowiązane, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane