Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  uzyskania przychodów. Ewidencja przebiegu pojazdu powinna zawierać co najmniej następujące dane: nazwisko, imię i adres zamieszkania osoby używającej pojazdu, numer rejestracyjny (...)

 • Ewidencjonowanie używania samochodu osobowego

  kosztów poniesione wydatki eksploatacyjne pojazdu ponad limit, który jest przekroczeniem kwoty wynikającej z przemnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  wykluczających użytek prywatny.   Ewidencja przebiegu pojazdu musi potwierdzać brak prywatnego użytku pojazdu. Ewidencja ta, prowadzona od dnia rozpoczęcia wykorzystywania (...)

 • Porada prawna na temat druk ewidencja przebiegu pojazdu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk ewidencja przebiegu pojazdu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  przekraczającej kwotę wynikającą z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego (...)

 • Podróże w kosztach firmy

  pracownik nie ma obowiązku dokumentować faktycznego przebiegu pojazdu za pomocą dodatkowych dokumentów, np. faktur; jedynym wymaganym dokumentem jest ewidencja przebiegu pojazdu. (...)

 • Rozliczanie kosztów eksploatacji samochodu

  kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra; w celu ustalenia faktycznego przebiegu (...)

 • Jak prawidłowo rozliczać wydatki na prywatny samochód używany w firmie?

  prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu potwierdzone przez podatnika na koniec na koniec każdego miesiąca. Do prowadzenia ewidencji zobowiązana jest osoba używającej pojazdu. Brak ewidencji (...)

 • Samochód w firmie niewprowadzony jako ŚT

  potrzeby podatnika nie stanowią kosztu uzyskania przychodów. Ewidencja przebiegu pojazdu powinna zawierać co najmniej następujące dane: nazwisko, imię i adres zamieszkania osoby (...)

 • Najem samochodu prezesa spółki

  pojazdu, potwierdzonej przez podatnika na koniec każdego miesiąca. Ewidencja przebiegu pojazdu powinna zawierać co najmniej następujące dane: nazwisko, imię i adres zamieszkania (...)

 • Wydatki na samochód jako koszt uzyskania przychodu

  ustalenia faktycznego przebiegu samochodu podatnik jest obowiązany do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Przebieg pojazdu powinien być udokumentowany w ewidencji przebiegu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane