Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tryb postępowania dotyczącego rozbiórek obiektów budowlanych

  działaniach organy te powinny niezwłocznie zawiadomić właściwy organ. Pamiętaj, że: Decyzja o rozbiórce zapada na podstawie ustaleń wynikających z oględzin, ekspertyzy technicznej (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu

  , mogą być spełnione w sposób inny niż podany w rozporządzeniu, stosownie do wskazań ekspertyzy technicznej właściwej jednostki badawczo-rozwojowej albo rzeczoznawcy budowlanego oraz do spraw (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  zgodnie z jej przeznaczeniem oraz do uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość. 1a. Zarządca nieruchomości może wykonywać opracowania i ekspertyzy oraz doradztwo w zakresie zarządzania

 • Porada prawna na temat druk ekspertyzy technicznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk ekspertyzy technicznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązki właściciela i zarządcy w związku z utrzymywaniem obiektów budowlanych

  książki obiektu budowlanego powinny być dołączone również protokoły z kontroli obiektu budowlanego, oceny i ekspertyzy dotyczące jego stanu technicznego oraz świadectwo charakterystyki energetycznej

 • Wymagane odległości między budynkami

  sposób inny niż określony w rozporządzeniu, stosownie do wskazań ekspertyzy technicznej właściwej jednostki badawczo-rozwojowej albo rzeczoznawcy budowlanego oraz do spraw zabezpieczeń (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  przedstawienie ekspertyzy technicznej na podstawie art. 51 pb, który ustanawia inny rodzaj postępowania w sprawie legalizacji samowoli budowlanej (postępowanie naprawcze). Odwołanie od decyzji (...)

 • Jak należy prowadzić książkę obiektu budowlanego?

  należy dołączyć protokoły z kontroli obiektu budowlanego, w tym protokoły z kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji, oceny i ekspertyzy dotyczące jego stanu technicznego, świadectwo

 • Prawo posiadacza do dysponowania nieruchomością

  ekspertyzy technicznej, jeśli był nałożony obowiązek jej sporządzenia, właściwy organ, po stwierdzeniu, że obiekt budowlany lub jego część nie nadaje się do remontu, wykończenia lub (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  lub usługi) powstałego w wyniku tej inwestycji; na zakup wartości niematerialnych i prawnych w formie: patentów, licencji, nieopatentowanej wiedzy technicznej, technologicznej lub z zakresu organizacji

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  do funkcjonowania VIS. Podstawa prawna: Rządowy projekt ustawy o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Systemie Informacji Wizowej (sejmowy druk nr 1934); Ustawa z

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • balkony-naciąganie mieszkańćow-pomocy:(

  Zaczne od poczatku; Półtora roku temu zaciagnęłam kredyt na mieszkanie i wprowadzilam sie do nowego lokalu. mieszkanie znajduje się w 8-letnim bloku (...)

 • Źle użytkowana kanapa ?

  Chciałam zapytać o coś takiego: W maju tego roku kupiliśmy kanapę. Od ok 2 tygodni strasznie się "roztrzeszczała" (rozskrzypiała) [i (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane