Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  znajdującego się poza lokalem mieszkalnym, osobie uprawnionej do dodatku mieszkaniowego przyznaje się ryczałt na zakup opału stanowiący część dodatku mieszkaniowego.  (...)

 • Wstrzymanie wypłaty dodatku mieszkaniowego

  zwrotu przez zarządcę domu lub osobę uprawnioną do pobierania czynszu kwot wypłaconych im z tytułu dodatku mieszkaniowego po terminie, w którym obowiązek ten należało spełnić (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  miesiąca z góry, zarządcy domu lub osobie uprawnionej do podobierania należności za lokal mieszkalny.   Jakiego dodatku można się spodziewać? Dla obliczenia wysokości dodatku (...)

 • Porada prawna na temat druk do oswiadczenia majatkowego do dodatku mieszkaniowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk do oswiadczenia majatkowego do dodatku mieszkaniowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  wniosek później - wtedy ma prawo do tego świadczenia do dnia poprzedzającego osiągnięcie podwyższonego wieku emerytalnego. Kiedy zachowuje się prawo do tych świadczeń? Jeżeli 1 (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego

  już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Do dochodu nie wlicza się dodatków dla sierot zupełnych, zasiłków pielęgnacyjnych, zasiłków okresowych z pomocy społecznej, jednorazowych świadczeń

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  uprawnionej do dodatku mieszkaniowego, wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji administracyjnej. Do wniosku dołącza się deklarację o dochodach gospodarstwa domowego (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  pieniężnych, świadczeń w naturze z pomocy społecznej, dodatku z zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, dodatku mieszkaniowego i nagród jubileuszowych wynikających ze (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  osoby uprawnionej do dodatku, wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji administracyjnej. Do wniosku dołącza się deklarację o dochodach gospodarstwa domowego za okres 3 miesięcy

 • Dodatki mieszkaniowe niezgodne z konstytucją

  . 1 pkt 1-5 rozporządzenia, co oznacza, że wydatki za energię elektryczną i gaz nie należały do podstawy obliczania dodatku mieszkaniowego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 lutego (...)

 • Zmiana wysokości dodatków mieszkaniowych

  obliczania dodatku mieszkaniowego, czynsz do wysokości nie przekraczającej w stosunku rocznym 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu.Do pozostałych stosunków najmu i w odniesieniu do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • Rodzina zastępcza

  Bardzo zależy mi na pomocy. Czy rzeczywiście na dziecko wychowywane przez rodzinę zastępczą nie przysługuje zasiłek rodzinny? Czy "pomoc na (...)

 • problem Z MOPSEM

  W SIERPNIU 201Or przyznano mi Fundusz alimentacyjny a w listopadzie rodzinne na 2 synów.Po roku czasu okazalo sie ze w decyzji byl blad i takowe świadczenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane