Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  budżetu państwa). Czy prowadząc jednostkę handlową mogę uiścić opłatę recyklingową we własnym zakresie, a klientowi wydać torbę za darmo? Nie. Prowadzący jednostkę handlową ma obowiązek (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ewidencji sprzedaży, w celu ustalenia, czy nie nastąpiło przekroczenie kwoty uprawniającej do korzystania z tej formy opodatkowania, jest obowiązany do składania deklaracji uproszczonej. Podatnikowi

 • Dzień Równej Płacy

  pytań i odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem aplikacji; plik „Przykładowe dane”, który zawiera przykładowe dane do wprowadzenia do aplikacji – pomogą przygotować (...)

 • Porada prawna na temat druk cmr do pobrania za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk cmr do pobrania za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wypłacane będą zasiłki chorobowy i macierzyński?

  , to projekt postanawia, iż za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną – trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego (...)

 • Zmiany dla pracodawców na 2019 r.

  systemu informatycznego do bramki UBD i korzystanie z tego kanału komunikacji. Informacje techniczne, które dotyczą działania wersji testowej UBD znajdziesz w zakładce e-Deklaracje/Do (...)

 • Nie płać za leczenie podczas zagranicznych wakacji

  wraz z towarzyszącą na pokładzie opieką medyczną kształtuje się natomiast na poziomie od 4 tys. do 6 tys. euro. Jak wyrobić kartę EKUZ? Aby zdobyć kartę należy udać się do oddziału (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  zawarciu umowy powinien się zgłosić do właściwego terytorialnie Oddziału ZUS, aby dokonać zgłoszenia do ewidencji. Wpłaty kolejnych składek powinieneś dokonywać w banku lub na poczcie (...)

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  , Darowizna obciążona jest podatkiem. Do obliczania i pobrania tego podatku obowiązany jest notariusz, przed którym sporządzono akt darowizny lub któremu przedstawiono pismo stwierdzające

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  od września chodziły do tzw. zerówki i do wszystkich uczniów z wyłączeniem tych ze szkół dla dorosłych. Uczniowie i dzieci mogą otrzymać: zasiłek losowy na cele edukacyjne (...)

 • PIT 2012. Umowa zlecenie. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  obowiązek pobrania zaliczek na podatek dochodowy, a w konsekwencji wystawienia nam informacji PIT-11.   PIT 2012, umowa zlecenie, PIT-11, ryczałt

 • Umowa zlecenia. Kiedy nie rozliczać w PIT?

  od przepracowanych przez nas godzin lub dni. Wówczas zryczałtowany sposób opodatkowania nie jest możliwy. Zleceniodawca ma wtedy obowiązek pobrania zaliczek na podatek dochodowy, a w

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane