Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oświata po zmianach

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, włożono (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  mających prawo do emerytury na warunkach określonych w art. 32, 33, 39, 40, 46, 50, 50a i 50e, 184 oraz w art. 88 ustawy, o której mowa w art. 150, zostaną ustanowione emerytury (...)

 • Zasady odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych za zaległości podatkowe.

  okazała się w całości lub w części bezskuteczna. Pojęcie bezskuteczności egzekucji nie zostało wyjaśnione na gruncie prawa podatkowego, ani w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym (...)

 • Porada prawna na temat druk a1 w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druk a1 w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  charakterze. jeżeli należność jest określona w naturze, podstawą opodatkowania jest wartość świadczenia obliczona na podstawie przeciętnych cen stosowanych w danej miejscowości lub na (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK

  podatek liniowy 19%. Osoba taka nie będzie natomiast podlegała opodatkowaniu w Polsce od dochodów osiągniętych w Wielkiej Brytanii, w tym dochody te nie będą wpływały (...)

 • Nadpłata wynikająca z formularza PIT-40A/11A

  nadpłatę w PIT-37? W sytuacji opisanej w pytaniu chodzi zapewne o druk PIT-40A/11A (nie zaś PIT-40). Jeśli między zaliczkami pobranymi w trakcie roku podatkowego (...)

 • Emerytura nauczycielska

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca nauczyciela (...)

 • Ustanie ubezpieczenia w KRUS

  ; - kolejnym rozwiązaniem jest więc wyzbycie się gospodarstwa rolnego w całości lub w takiej części, która spowoduje zmniejszenie się jego powierzchni do obszaru użytków (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  , ekspertów jak również pracodawców i pracowników. Nowelizacja budziła akceptację ze strony pracodawców, oczekujących na możliwości ograniczenia (...)

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze

  Czy w myśl art. 32 ust 1a przy ustaleniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze urlop wychowawczy powinien być uwzględniony? Zgodnie z art. 32 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Jak nie płacić alimentów ?

  Jak nie płacić alimentów zasądzonych przez sąd polski /600 zł/ dziś mieszkam w UK. Proszę bez komentarzy tylko porady. Czy naprawdę nikt nie (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane