Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość alimentów a drugie małżeństwo

  Mój narzeczony jest po rozwodzie. Ma 2 dzieci. Za kilka miesięcy chcemy wziąć ślub. Podpisaliśmy już intercyzę o wyłączności majątkowej - przezorność. Mieszkamy razem. Czy mimo intercyzy sąd może (...)

 • Alimenty dla byłej żony a drugie małżeństwo

  Chcę wyjść za mąż za mężczyznę, który jest po rozwodzie. Rozwód został orzeczony z jego winy. Obecnie płaci on alimenty na dzieci. Jego była małżonka zapowiedziała chęć uzyskania alimentów również (...)

 • Drugie małżeństwo a dzieci z poprzedniego związku

  Czy zawarcie małżeństwa, w którym dwie osoby mają dzieci z pierwszego związku oraz dzieci w obecnym jest równoznaczne z adoptowaniem tamtych, jeśli w sądzie rodzinnym nie rozstrzygnięto specjalnie, że (...)

 • Porada prawna na temat drugie małżeństwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat drugie małżeństwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponowne małżeństwo a podwyższanie alimentów

  swoich obowiązków względem dzieci, to w każdym czasie może wnieść pozew do sądu. Od uznania sądu natomiast zależy, czy alimenty zostaną przyznane. alimenty, podwyższenie, drugie małżeństwo, (...)

 • LUX - Nagroda Filmowa Parlamentu Europejskiego wręczona

  podobnie jak Lorna zdobyć upragnione papiery. Żeby drogocenne, drugie małżeństwo doszło do skutku, Fabio postanawia pozbyć się Claude. Czy Lorna zachowa milczenie? Film obrazuje oraz porusza (...)

 • Dziedziczenie ustawowe rodzeństwa

  małżeństwa będą dziedziczyć dzieci z pierwszego małżeństwa). dziedziczenie ustawowe, rodzeństwo, pasierb, rodzice, drugie małżeństwo

 • Zmiana nazwiska dziecka a alimenty

  męża nie powoduje ustania obowiązku alimentacyjnego ojca dziecka. alimenty wobec dziecka, rozwód, drugie małżeństwo, obowiązek alimentacyjny, alimenty po rozwodzie

 • Obniżenie wysokości alimentów

  Proszę o podanie podstawy prawnej do sprawy o obniżenie alimentów. Chodzi mi tutaj o przepis mówiący o zmianie sytuacji materialnej i zmianie statusu rodzinnego (drugie małżeństwo i urodzenie (...)

 • Darowany samochód jako przedmiot spadku

  Pani i Pan X są małżeństwem i mają wspólnotę majątkową. Dla każdego z nich jest to drugie małżeństwo - żona ma syna ze swojego pierwszego małżeństwa, a mąż córkę ze swojego. Po (...)

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  powstanie ono jednak w sytuacji, gdy zawarte małżeństwo należy traktować jako małżeństwo nieistniejące. Ma to miejsce w przypadku, jeżeli małżeństwo zostanie zawarte przy braku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane